emocje materiały do pobrania

Wiemy, że mówienie o emocjach nie jest intuicyjne. Nie jest też łatwe, ale świadomość swoich stanów emocjonalnych prowadzi do spokoju, do podążania za swoimi prawdziwymi potrzebami. Ułatwia nam bycie z drugim człowiekiem. Brzmi górnolotnie, jednak według nas, to jedna z najbardziej praktycznych umiejętności, jakich możemy nauczyć nasze dzieci. Podczas naszego programu prowadzimy warsztaty o emocjach, ale podwyższyć skuteczność naszych działań, angażujemy dzieci i rodziców w przystępny i atrakcyjny sposób. Oddajemy zatem dział „emocje materiały do pobrania”, aby jeszcze głośniej mówić o konieczności pracy nad tymi umiejętnościami. Dajmy naszym dzieciom wszystko, co najlepsze!

W razie wątpliwości, uwag, wniosków i zażaleń, czekamy na kontakt!

emocje materiały do pobrania:

  1. Kolorowanka – emocje materiały do pobrania bezpłatnie
emocje materiały do pobrania bezpłatne

KLIKNIJ NA OBRAZEK I POBIERZ KOLOROWANKĘ

Kolorowanka jest związana tematycznie z programem profilaktycznym „dramowe bajki o emocjach„, jednak jest możliwe wykorzystanie jej samodzielnie.

Zaproponuj dziecku wspólne (grupowe) rysowanie. Podczas zabawy możesz pytać, jak myślisz, co czuje Cicha Trawa, Mitka, Zajączek, Kalimba itd. Możecie sami wymyślić, jaki był ich kolor włosów. Spróbujcie puścić wodze fantazji i wspólnie myśleć los naszych bohaterów. Kiedy czujemy wstyd, wdzięczność, co nasz rozczarowuje… Sami wiecie najlepiej.

To jest też moment, aby powiedzieć dzieciom, kiedy MY czujemy, te emocje. Kiedy jesteśmy dumni. Kiedy ostatnio powiedzieliście swoim dzieciom, że jesteście dumni, kiedy one… (To jest ten moment). To także doskonały punkt do tego, aby dowiedzieć się więcej o emocjach WASZYCH DZIECI.

Kolorowanka została na początku przetestowana na mojej córce (2,5 roku). Było to dla niej odkrywcze, że ja też się boję (o zdrowie, o pracę, pająków), ale również dla mnie, bo okazało się, że córka boi się… motyli. Teraz już wiem!

Jeśli stworzycie wspólną opowieść podzielcie się nią z nami! Czekamy na was na naszym facebooku!

Mówienie o emocjach nie jest intuicyjne, ale razem możemy to zmienić!

Czekajcie na więcej!

W planach mamy umieszczenie kolorowanek o konkretnych emocjach, które będą materiałem do pracy.

 

 

strzałka w bok