Gruntownia Centrum Dobrych Szkoleń

NIP: 573 268 48 97

REGON: 362 295 704

 

Maria Maruszczyk

514 738 413

kontakt@gruntownia.pl

Kontakt

Kreatywne psycholożki i pedagożki – poznaj nas!

W zespole składającym się z kobiet, z których wszystkie to zdecydowanie kreatywne psycholożki i pedagożki, dbamy o to, aby każde nasze warsztaty miały pozytywny wpływ na naszych uczestników. Skupiamy się szczególnie na rozwoju emocjonalno – społecznym dzieci i młodzieży. Otaczamy wsparciem dorosłych – rodziców i nauczycieli. Pracujemy w Warszawie i jej okolicach.

W swojej pracy łączymy teatr oraz sztukę, korzystamy z inspirujących instrumentów intuicyjnych w celu edukowania dzieci. W swojej pracy wykorzystujemy:

  • Dramę
  • Arteterapię
  • Terapię dźwiękiem

Wszystko to sprawia, że w ciekawej, przyjemnej atmosferze dzieci doświadczają ważnych rzeczy.

Co nas rzeczywiście wyróżnia?

  • Pochylamy się nad każdą grupą, z jaką prowadzimy warsztaty -indywidualizujemy podejście do grup.
  • Rozmawiamy z wychowawczyniami.
  • Chcemy angażować rodziców w nasz program.
  • Prowadzimy rzetelną ewaluację wewnętrzną.
  • Prowadzimy miesięczne superwizje zespołowe.
  • Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe (kursy, szkolenia, szkoły podyplomowe).
  • Lubimy się w zespole.

Zespół

Maria Maruszczyk

Po pierwsze jestem  mamą dwóch supercórek – Julii i Krysi, po drugie jestem założycielką  Grutnownii. Jest to moje trzecie dziecko.

Jestem również psycholożką, absolwentką: Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego INTRA, Szkoły Dramy Stosowanej Stowarzyszenia STOP – KLATKA, Kursu Teatru Forum Drama Way oraz rocznego Kursu Interpersonalnego i Podstaw Pomagania w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie. Odbyłam liczne szkolenia z zakresu dramy.

Moja ulubiona bajka wchodzi w skład II edycji programu Poruszających Bajek o Zachowaniach Społecznych i jest to historia o profesor Żyrafie i Docencie Niedźwiedziu, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać i ciągle się kłócą. Cudowne jest, kiedy dzieci mogą na chwilę wcielić się w rolę Żyrafy i zmierzyć się z obrażonym Niedźwiedziem, aby uratować ich przyjaźń.

Aleksandra Stolarska

psycholog, trener biznesu. Doświadczenie zdobywała pracując w organizacjach NGO. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych o tematyce motywacji, mnemotechnik, komunikacji, blended learning, grywalizacji, twórczości, przedsiębiorczości.

Karolina Jóźwik

Psycholożka z uprawnieniami pedagogicznymi, trenerka.  Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Szkoły Trenerów KRT I Stopnia.
 
Od ponad 7 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, współpracując z różnymi organizacjami pozarządowymi i firmami. Pracowała jako autorka scenariuszy zajęć, koordynatorka projektów oraz trenerka warsztatów psychoedukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Łącznie zrealizowała ponad 700 godzin pracy warsztatowej z różnymi grupami,zajmując się tematyką m.in. emocji, profilaktyki przemocy, współpracy, rozwoju osobowego, efektywnej nauki i szybkiego czytania. Wspiera również indywidulanie, pomagając młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.
 
Mama dwóch córek, które codziennie uczą bycia uważnym, towarzyszącym i akceptującym dorosłym, z mniejszymi i większymi sukcesami.
Z Gruntownią związana od czasów omawiania pierwszych scenariuszy w pokoju na Szanajcy 🙂 Nieustanna fanka Zielonego Księcia z bajki o zazdrości!

Katarzyna Leoniewska

absolwentka psychologii oraz animacji kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA.
Uczestniczyła w szkoleniach dramowych realizowanych przez polskich i zagranicznych ekspertów. Od 2012 roku związana ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy
STOP-KLATKA, gdzie prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu psychoedukacji, profilaktyki, edukacji kulturalnej i artystycznej .Gra także w spektaklach interaktywnych
dla dzieci i młodzieży oraz prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania technik dramowych w pracy z dziećmi.

Anna Mikucka

Magister Psychologii SWPS. Ukończyła Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Doświadczenie trenerskie zdobywała przy projektach antydyskryminacyjnych, profilaktycznych i edukacyjnych skierowanych do grup dzieci i młodzieży ale też wychowawców klas i rodziców. ma też doświadczenie jako animator i wychowawca kolonijny.

Agnieszka Pańtak

Z natury humanistka, z wykształcenia filolog-pedagog (KUL) i trener warsztatu psychologicznego (UW), z potrzeby tworzenia samouk fotograf, z miłości żona i mama 3 dziewczynek
w wieku przedszkolnym. Od zawsze lubiłam pracować z grupą, odnajdując się w roli animatorki czy wychowawczyni.
Doświadczenie zawodowe w roli trenerki zdobywałam w organizacjach pozarządowych (m.in. Stowarzyszenie Razem Przeciwko Przemocy, Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra) oraz instytucjach samorządowych (Centrum Myśli Jana Pawła II, Centrum Komunikacji Społecznej), pracując głównie z młodzieżą i dziećmi w wieku szkolnym. Dzięki życiowej roli mamy do grona moich
odbiorców dołączyły najmłodsze dzieci, które każdego dnia uczą mnie jak w praktyce wygląda różnobarwna paleta emocji 2-, 4- i 6-latka 🙂

Z Gruntownią jestem związana od 2019 roku, czyli… wciąż odkrywam ogromny „dramowy potencjał” pracy u podstaw z małym człowiekiem! Wśród moich ulubionych bajek jest opowieść o Cichej Trawie i próbie oswojenia swojego strachu oraz bajka o Gerdzie i trudnej sztuce przegrywania. Podczas zajęć
z przedszkolakami nie ustaje mnie zaskakiwać ich naturalna umiejętność rezonansu z przedstawianą emocją i łatwość podążania za odgrywaną rolą.