Ten zestaw już widziałaś, ale nie zdecydowałaś się go zabrać ze sobą. 

Drugiej takiej okazji nie bedzie 🙂

Naucz dzieci jak radzić sobie ze złością, aby dzieci samodzielnie rozwiązywały swoje konflikty

Teraz 97 zł zamiast sklepowych 124 zł!

Będzie on dostępny w tej cenie przez następne 7 dni, po czym wygaśnie. Jest tylko dla zdecydowanych!

Była sobie pewna ambitna nauczyciela wychowania przedszkolnego. Skończyła studia i z wielkim zapałem trafiła do grupy 25 dzieci. Po pierwszych dniach wracała do domu i padała na łóżko. Każdemu, kto pytał, czy ona rzeczywiście potrzebowała studiów, aby zajmować się dziećmi, życzyła, aby przyszedł na kilka godzin adaptacji 3-latków. Zrozumiałby wtedy, że nawet Arnold Schwarzenegger wymiękłby po godzinie. Jednak przez myśl nie przeszło jej, żeby zrezygnować.

Jej dom zamienił się w pchli trag. Bo przecież każda tasiemka, bibułka, rolka po papierze toaletowym może się przydać. Ale poznawanie cudowności świata to jedno, a przeżycia to trochę drugie. Jej dzieci dojrzewały. Ze stadium zagubionych robaczków przeszły w fazę pewnych siebie 6-latków. Wiedziała, że aby bezpiecznie wypuścić dzieci do świata szkoły podstawowej, przyda im się nie tylko czytanie i liczenie, ale… znajomość swoich emocji. Umiejętność uspokojenia się. Szukania porozumienia. Tak trafiła na materiały o złości dla rodziców, które stworzyłam. Przekonała się o ich praktycznym wymiarze i sięgnęła po zestaw bajkoterapeutyczny o złości. I wiesz, co?

Dostałam od niej taką wiadomość:

Karty pracy są naprawdę super. Daje je dzieciom co jakiś czas, poprzedzając pogadanką o złości. Dziś na przykład robiliśmy talony na złość 🥰

Bajkę czytałam na razie jeden raz, choć chyba niedługo do niej wrócę, bo kilkoro dzieci nie było wtedy. A dzieciaki wysłuchały do samego końca w skupieniu i naprawdę to było aktywne czytanie (super są te pytania w trakcie czytania).

Także bajka była doskonałym wprowadzeniem do pracy nad złością. Bo ze złością u mnie w grupie duży problem.

Choć tyle innych rzeczy jest jeszcze do robienia, że rozwleka to się w czasie… Prowadzę zerówkę, także jest dużo nauki. Ale rozwój emocjonalny jest dla mnie równie ważny 🙂

Karolina, bo tak ma na imię nauczycielka, która opowiedziała swoją historię, używała zestawu według potrzeb swojej grupy.

Zobacz, co w nim znajdziesz i jak możesz go wykorzystać!

  11 scenariuszy zajęć

  dzięki nim poprowadzisz sensownie zaprojektowany cykl zajęć. Dzieci osadzą się w historii, pogłębią swoją wiedzę o złości i sposobach jej regulacji. To sprawi, że nabędą kompetencje, które pomogą im rozwiązywać konflikty rówieśnicze samodzielnie dzisiaj i w przyszłości.

  Bajkę o Królewnie Szarlotce i Tajemniczym Zwierciadle

  dzięki niej pokażesz dzieciom, jak skutecznie poradzić sobie ze złością. Bo przecież samo obniżanie napięcia poprzez techniki oddechowe i ruchowe nie są wystarczające. Dzięki opowieści wprowadzisz dzieci na głębszy poziom rozumienia relacji społecznych, co zaprocentuje Ci w codziennej pracy wychowawczej.

  30 kart pracy

  wydrukuj je i rozdaj dzieciom, aby ułatwić sobie realizację scenariusza. Nie musisz już przeczesywać Internetu i tracić czas. Wszystko masz już przygotowane i opisane.

  Kody podstawy programowej

  wiem, jak frustrujące jest prowadzenie dokumentacji, kiedy w tym czasie mogłabyś zajmować się dziećmi. Szanuję Twój czas, który dzięki temu możesz zająć się pracą merytoryczną, a nie administracyjną.

  Relaksację

  dzięki tej opowieści niej możesz wyciszać przedszkolaki w ciągu dnia. Sięgaj do niej zawsze, kiedy widzisz, że napięcie rośnie, a dzieci zaczynają “chodzić o ścianach”.

  Porady, jak skoncentrować grupę

  sprawdzone od lat. Przyniosą Ci natychmiast efekt. Możesz z nich korzystać podczas wszystkich Twoich zajęć. Dzięki temu będziesz wiedziała, co robić, kiedy dzieci przestają Cię słuchać.

  Instrukcję, jak animować pacynki

  dzięki nim ożywisz bajkę. Od lat zajmuję się dramą procesualną, zatem wiem, jak cudowne jest łączenie zabawy z celami edukacyjnymi. Spokojnie, nie musisz mieć żadnych umiejętności teatralnych! Dzięki zapisanym przykładowym kwestiom bohaterów poprowadzisz angażujące i ciekawe zajęcia. Sprawią one, że dzieci będą witały się z Jabłecznikiem i Szarlotką jak ze swoimi dobrymi przyjaciółmi.

  pacynki handmade bajka o złości gruntownia

  Jak wyglądają ilustracje do bajki i karty pracy?

  pacynka handmade Królowa

  Fragment bajki

  Królewna rzuciła się teraz na kartki i mozolnie bazgrała po nich kredkami. Bazgrała, bazgrała, bazgrała… Nagle TRACH! Kredka się złamała, a księżniczka zgniotła zarysowane kawałki papieru i rozrzuciła je po komnacie. Część z nich trafiła do pięknie zdobionej wazy stojącej pod oknem.

  Jabłecznik spojrzał na twarz Szarlotki i po minie stwierdził, że nie przyniosło jej to oczekiwanej ulgi.

  Jak mogła wyglądać jej buzia?

  Zmęczona dziewczynka usiadła na podłodze i zaczęła płakać.

  Jabłecznik nie mógł już dłużej ukrywać swojej obecności. Niepewnie wyjrzał zza zasłony.

  – Królewno, czy mogę ci pomóc? – zapytał nieśmiało.

  – Idź stąd! – krzyknęła Szarlotka. Po chwili zaś dodała: – Jak śmiesz przebywać w mojej komnacie?!

  Jabłecznik zamarł.

  Myślisz, że bardzo się wystraszył?

  Tak! I pomyślał sobie coś jeszcze.

  Przemknęło mu przez głowę, że Królewna już go nie lubi. Nie mógł zrozumieć, dlaczego Szarlotka chce, aby opuścił komnatę, skoro wcześniej sama go prosiła, żeby po południu spotkali się tutaj i wspólnie pomuzykowali. Zawsze się mu wydawało, że tak przyjemnie spędzają ze sobą czas. A teraz nie dość, że podniosła na niego głos, to jeszcze z jej ust padły słowa, które raniły mocniej od noża…

  Jakie uczucie mogło się w nim pojawić?

  Co Ci to da?

  Oto korzyści dla Ciebie

  Więcej spokoju w grupie

  po tym jak zwiększysz emocjonalną inteligencję dzieci, ułatwisz im samodzielnie rozwiązywanie konfliktów. To oznacza mniej krzyków, złości i smutków.

  Oszczędność czasu

  dostajesz gotowy materiał na zajęcia, dzięki czemu nie musisz szukać w Internecie kolejnego i przypadkowego pomysłu.

  Satysfakcja

  pomagasz dzieciom rozwijać kluczowe kompetencje  i tym samym zwiększasz szansę, że wyrosną na szczęśliwych dorosłych.

  Docenienie Twoich starań

   przy odrobinie szczęścia znajdzie się świadomy rodzic, który rozumie, jak ważna jest inteligencja emocjonalna i pochwali Cię za Twoją inicjatywę.

  Bezpieczeństwo

  Masz przykłady omówień, skrypty odgrywanych scenek, rozbudowane instrukcje ćwiczeń, a także modyfikacje dla dzieci 3-letnich, 4-5-letnich i 6-letnich. 

  Każdy, kto pracuje z dziećmi, wie, jak wielka jest przepaść między maluchami a starszakami, choć to tylko 3 lata różnicy!

  Zainteresowanie dzieci bajkoterapią

  Użyjesz do opowiadania specjalnych kart inspirowanych japońskim teatrem. Dzięki nim oraz specjalnym pytaniom, a także dopasowanym ćwiczeniom dzieci nie będą się nudzić, a przecież wiemy, jak trudno jest teraz skupić dzieci otoczone tabletami i smartfonami.

  dni     godzin     minut     sekund    
  wartościowe bajki dla dzieci maria maruszczyk

  O mnie

  Nazywam się Marysia Maruszczyk. Jestem absolwentką psychologii, psychoedukatorką, bajkoterapeutką.

  Jestem współautorką programu Poruszające Bajki o Emocjach, który wykorzystuje opowieść oraz dramę do nauki wyrażania swoich emocji. Pracuję z dziećmi od  do 9 roku życia.

  Napisałam bajkę o Królowej Szarlotce z myślą o dzieciach impulsywnych, ale i lękowych. Takiej pozycji mi brakowało. Ale przede wszystkim bajki, z którą można byłoby dalej pracować.

  Ponieważ lubię praktyczne rozwiązania, stworzyłam zestaw bajkoterapeutyczny o złości 🙂

  Oto opinie specjalistek o moich materiałach dydaktycznych:

  Dzieci chętnie wracały do tematyki w zabawach dowolnych, co wskazuje, że wywarły na nich duże wrażenie.

  Wychowawczyni z przedszkola nr 189

  Bajki i jak i karty pracy są świetne! Pomogą mi w realizacji zajęć w przedszkolu

  Dzięki udziałowi w cyklu bajek o emocjach dzieci poznały różne sposoby uzewnętrzniania swoich uczuć w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych.

  Wychowawczyni z przedszkola nr 78

  Dzieci angażowały się w pomoc bohaterom bajek, wspólnie szukały rozwiązań. Uczyły się umiejętności czekania na swoją kolej!

  Wychowawczyni z przedszkola nr 146

  Bajka jest fantastyczna!

  Zoja

  Nauczycielka w Leśnym Przedszkolu

  To, co mi się podobało to: karty pracy do bajki o złości, pytania zawarte w treści opowieści, ilustracje i ich pogląd na jednej ze stron. Ciekawe opowieści dla dzieci.

  Dzieci odniosły duże korzyści, co było zauważalne w ich zachowaniach. Po bajkach dzieci były spokojniejsze. Przyjemniej odnosiły się do siebie, potrafiły wytłumaczyć czyjeś trudne zachowanie.

  Wychowawczyni z przedszkola nr 28

  Dzieci uzyskały większą świadomość emocji. Nauczyły się rozpoznawać i nazywać emocje, częściej obserwują inne osoby i reagują na emocje innych, były bardzo zainteresowane zajęciami

  Wychowawczyni z przedszkola nr 313

  Piękne ilustracje, dobre pytania do zadawania dziecku w trakcie czytania.

  Właśnie skończyłam lekturę bajki. Wzruszyłam się. Bardzo mi się podoba ta opowieść. (…). Po raz kolejny przekonuję się, jak już nazwanie emocji oraz empatyczne podejście (bez zaprzeczania, pouczania itp.) uwalnia ich degradującą nas moc.

  Bardzo dziękuję.
  Iwona

  Nauczycielka

  Bajki są rewelacyjne!

  Całokształt na wysokim poziomie, ciekawe historie, bohaterzy, wykonanie. Całość podoba mi się. Piękna grafika, przejrzystość, fabuła.

  Dzieci rozwinęły takie umiejętności jak:

  • oswajanie się z „nową sytuacją”,
  • wypowiadanie się na forum grupy,
  • radzenie sobie w sytuacjach codziennych z naturalnym u dzieci zawstydzeniem,
  • kształtowały umiejętności czekania na swoją kolej,
  • dzielenia się zabawkami.

  Dzieci podejmowały próby oceny postępowania bohaterów. Sytuacje przedstawiane, zaobserwowane w bajkach przenosiły na grunt codziennych zabaw, częściej mówiły o tym, co czują, nazywały własne stany emocjonalne.

  Wychowawczyni z przedszkola nr 146

  Proste przesłanie, łatwo wytłumaczone i na konkretnych przykładach. Sama długość bajki też ok, bo niektórym maluchom ciężko usiedzieć w miejscu. Generalnie, super robota! 😀

  Przesłanie — proste, łatwo wytłumaczone, na konkretnych przykładach. Sama długość bajki tez ok, bo niektórym maluchom ciężko usiedzieć w miejscu. Generalnie super robota!

  Pedagog

  Przedszkole

  Nie wiem, co jest w tych bajkach, ale zachęcają moją córkę do opowiadania o analogicznych sytuacjach w jej życiu.

  Przygodę z Gruntownią zaczęłam od bajki o Królowej Szarlotce.

   

  Dzieci w skupieniu wysłuchały bajkę do samego końca, więc świadczy to tylko o jej dużej wartości.

  Zupełnie inna forma czytania bajki – przekładanie kart w Bajkoramce, było bez wątpienia dużym pozytywnym bodźcem do skupienia uwagi. I było to naprawdę aktywne czytanie, dzięki zawartym w trakcie tekstu pytaniom – jest to bardzo przydatne, gdyż czasem dzieciom trudno zebrać myśli, gdy zadaje się pytania po przeczytaniu całej bajki. A tu mamy już gotowe i mądre pytania!

  NIE wyobrażam sobie również nie rozwinąć później bajki zabawą z pacynkami i kartami pracy. Karty pracy stworzone specjalnie do bajki o Królowej Szarlotce są po prostu doskonałe i jest ich naprawdę dużo!

  Ja daje dzieciom co jakiś czas kartę i dzieciaki wiedzą już, że pracujemy nad emocjami tak samo jak nad matematyka, czy literkami… Warto zrobić z grupą każdą kartę!

  Pracę nad tak ważną i trudną emocją jak złość, nie zamkniemy w kilku zajęciach. Jest to proces. I warto się go podjąć, jak ma się do dyspozycji tak cenne materiały od Pani Marysi. Bajka o Królowej Szarlotce była doskonałym wprowadzeniem do pracy nad złością. I obowiązkowo po przeczytaniu bajki powstał Kącik Złości.

  Polecam z całego serca materiały z Gruntowni 🥰

  I pamiętajmy, że rozwój emocjonalno-społeczny jest tak samo ważny jak rozwój poznawczy!

  Karolina Łojtek

  Nauczycielka wychowania przedszkolnego

  dni     godzin     minut     sekund    

  Opinia z Aktywnego Czytania

  „Moim zdaniem karty są idealne do pracy z grupą dzieci (sugeruje to sposób wypowiedzi do odbiorcy na kartach), ale spokojnie można je przeczytać z jednym Maluchem w zaciszu własnego domu.

  Historie są pięknie zilustrowane, a w środek wplecione są pytania, które pomagają na chwilę zatrzymać się i zastanowić, co dzieje się z bohaterem czy bohaterką bajki. Autorka kieruje pytania do dzieci, pytając, czy wiedzą, jak czuje się króliczek, dlaczego królowa Szarlotka wpadła w tak wielką złość i czy czuli się kiedyś tak, jak niedźwiadek Luby?

  Pytania stanowią doskonałe wyjście do rozwinięcia tematu z dzieckiem, szczególnie gdy zauważyliśmy, że nasz Maluch boryka się z podobnymi problemami. To też bardzo dobre propozycje dla rodziców, którzy szukają narzędzi do pracy z nazywaniem i oswajaniem Najmłodszych ze swoimi emocjami.”

  Opinia z Edukowiska

  „Czy bajki i opowiadania pomagają dzieciom lepiej radzić sobie z emocjami i codziennymi trudnościami?

  Tak!
  Sama bardzo często korzystam z bajkoterapii w gabinecie i…w domu😉
  Czytanie bajek to jedno, ale najlepsze efekty przynosi spotkanie dorosłego i dziecka, któremu towarzyszy mądra opowieść. Taka, która w jakiś sposób odnosi się do przeżywanych przez małego człowieka trudności, stwarza bezpieczeństwo, otwiera na rozmowę. Taka, która pomaga spojrzeć inaczej.

  Marysia z Gruntownia. Bajki o emocjach. Bajkoterapia, jest specjalistką w kwestii bajkoterapii. Wie, jak układać historie, aby wspierały one dzieci w radzeniu sobie z emocjami. Wie, jak zadawać pytania, aby stwarzały okazję do rozmowy na ważne tematy. Wie, czym trzeba doprawić bajkę, aby przynosiła terapeutyczne i rozwojowe efekty✨

  My w domu od tygodnia testujemy cały zestaw bajek od Gruntownia. Nie będę ukrywać, że bajka o Królewnie Szarlocie przeczytana i odegrania została już kilkakrotnie. Bo dużo u nas ostatnio dzieje się w kwestii złości, a Szartlotka właśnie o złości 🙂 czytamy więc, odgrywamy, rozmawiamy, a dzięki bajkowym kukiełkom tworzymy własne historie😍📙

  Opinia z Kreatywnych Wrót

  „Moje wrażenia?

  Bajki bardzo, bardzo mi się podobają, moja córka z przyjemnością słucha, gdy czytam jej bajeczki i aktywnie uczestniczy, odpowiadając na pytania pomocnicze, znajdujące się w bajce. Pytania te prowokują ją do zadawania kolejnych i kolejnych i tak każdą emocję, o której czytamy, rozbebeszamy na czynniki pierwsze.

  Bardzo gorąco Wam polecam!”

  bajkoramka drewniant tablet

  Mam jednak dla Ciebie coś jeszcze 🙂

  Bezpłatna sesja Q&A

  Wiem, że same materiały to nie wszystko! Dlatego zaproszę Cię na bezpłatną sesję Q&A, podczas której odpowiem na Twoje pytania o pracy z zestawem i pracy z grupą. dzięki temu będziesz mogła swoje wątpliwości wyjaśnić i skonsultować 🙂

  Gwarancja satysfakcji

  Masz gwarancję satysfakcji. Jeśli kupisz i stwierdzisz, że to nie ma sensu – nie martw się, że stracisz pieniądze. Masz aż 30 dni na zwrot. Tak po prostu. Chcę, żebyś była w 100% przekonana, że zestawy mają sens i będziesz z nich korzystać.

  ZESTAW składa się z plików PDF. Znajdziesz w nim:

  🎯 11 scenariuszy — oprócz planu zajęć znajdziesz: kody podstawy programowej, cele, rezultaty, metody, a także tricki na spokojną grupę, czyli moje sprawdzone sposoby na zaciekawione i zaangażowane dzieci.

  📖 Bajkę — nie za długą, nie za krótką. W sam raz. W formie kart do opowiadania, a nie zwykłego pliku tekstowego! Są one opatrzone profesjonalnymi ilustracjami.

  🖊 Karty pracy — cały zestaw jest do Twojej dyspozycji. Każda z nich jest ponumerowana, żeby łatwiej się w nich odnaleźć.

  🥰 Relaksacje, kody podstawy programowej, tricki na spokojną grupę.

   

  Łączna wartość zestawu tu 155 zł. W sklepie znajdziesz go za 124 zł.

  Teraz w specjalnej ofercie cena wynosi  97 zł 🌟

  Obowiązuje tylko przez 7 dni, a potem znika. 

  Jeśli więc zastanawiałaś się nad pomocami do bajkoterapii – TERAZ jest czas na działanie!

  Tym razem nie przegapię okazji!

  dni     godzin     minut     sekund    
  pacynki do pracy ze złością gruntownia