Ten zestaw już widziałaś. Ale nie zdecydowałaś.

Drugiej takiej okazji nie będzie 🙂

Ten zestaw pozwoli Ci na przeprowadzenie cyklu zajęć o złości.

 

To całościowy program, który pomoże dzieciom obniżyć napięcie, nabyć odpowiednie słownictwo. Dzięki niemu przetrenujesz z nimi wszystko to, co potrzebne do budowania silnych i zdrowych relacji.

 

Teraz 99 zł zamiast sklepowych 124 zł!

Będzie on dostępny w tej cenie przez następne 5 dni, po czym wygaśnie.

Dla kogo jest ten zestaw?

Dla wszystkich pedagogów i psychologów, którzy pracują z przedszkolakami i jednocześnie:

 

– chcą pomóc dzieciom wyrażać złość, aby nie raniły siebie, ani innych,

 

– potrzebują praktycznych wskazówek, jak prowadzić bajkoterapię,

 

– chcą metodycznie edukować dzieci w obszarze emocji,

 

– wiedzą, co zrobić ze swoim czasem i wolą skorzystać z gotowych, sprawdzonych rozwiązań,

 

– mają dość kłótni w grupie i chcą pomóc dzieciom spokojnie budować przyjaźnie.

 

W zestawie znajdziesz:

 

  Z

  Bajkę o złości

  Ma ona formę innowacyjnych kart do opowiadania, a nie zwykłego tekstu, czy tradycyjnej książki. Dzięki temu dzieci widzą TYLKO ilustrację, co pomaga im się skoncentrować. A Ty widzisz tekst oraz to, co dzieci. W tekst przeplatany jest pytaniami, które pomagają utrzymać uwagę dzieci.

  Z

  Ćwiczenia, które pomogą dzieciom odczytać ich emocje i potrzeby

  Dzięki nim pomożesz dzieciom opanować swoje emocje. A Tobie ułatwi pracę. Bo będziesz wiedziała, co robić w sytuacji konfliktu, bo będziesz mogła realnie odwołać się do sposobów radzenia sobie ze złością, które dzieci już przetrenują.

  Z

  Pytania, dopasowane do grupy wiekowej

  Pozwolą Ci szybko dostosować omówienie do dzieci, które masz na sali. Możesz zawsze do nich wracać, aż omówienia będą Twoja wisienką na bajkoterapeutycznym torcie.

  Z

  Karty pracy

  Drukujesz je i masz. Nie musisz przemierzać czeluści Internetu. I masz czas dla siebie, co w życiu każdej aktywnie zawodowo kobiety jest na wagę złota.

  Z

  Porady, jak skoncentrować grupę!

  Sprawdzone od lat. Przyniosą Ci natychmiast efekt!

  Z

  Instrukcję, jak animować pacynki

  Nie wszystkie dobrze czujemy się podczas odgrywania ról. Za instrukcja pomoże Ci utrzymać uwagę dzieci i skupi je na tym, co do nich mówisz.

  pacynki handmade bajka o złości gruntownia

  Bajka o Tajemnicy Królowej Szarlotki

  Przygotowana do wydruku, opatrzona instrukcją, jak to zrobić. Po prostu gotowa do opowiedzenia. A w niej pytania, które możesz zadać grupie, aby utrzymać 100% koncentracji!

  11 scenariuszy bajkoterapeutycznych

  Wykorzystują one pacynki, bajkę, karty pracy, po to, abyś miała wszystko pod ręką i krok po kroku, bezpiecznie realizowała cel: zwiększenie umiejętności radzenia sobie ze złością Twoich dzieci.

  Karty pracy

  Jest ich 40 i możesz nimi żonglować, jak chcesz. Są one wpisane w scenariusze, więc nie musisz więcej zastanawiać się, co pasuje do czego.

  Miłe bonusy!

  • oszacowany czas zajęć,

  • kody postawy programowej,

  • cele,

  • metody pracy,

  • spis wszystkich potrzebnych materiałów,

  • kody kart pracy, żebyś nie wertowała całego pliku w poszukiwaniu tej właściwej.

  bajka o złości Gruntownia bajka dla dziewczynek

  Zestaw bajkoterapeutyczny o złości

  Teraz tylko 99 zł

  11 scenariuszy + bajka o złości + 40 kart pracy o złości!

  O czym jest bajka?

  Wszyscy wiedzą, że Królowa Szarlotka jest dość… porywcza. Jednak tym razem przeszła samą siebie. Kolejny już raz wpadła do swojej komnaty, aby „wyzłościć się” na dobre. Jednak tym razem znane jej sposoby, zawodzą. Czy uda jej się choć trochę uspokoić? Jak zachowa się, gdy odkryje obecność Jabłecznika? Co wyprowadziło ją z równowagi?

  Przeczytaj fragment

   

  „Och, jestem taka wściekła, wściekła, wściekła! – Otarła łzy i zaczęła zgrzytać zębami. Po czym
  dodała: – Ale nie na ciebie. Nie wychodź.
  Grajek westchnął. Czy to możliwe, że jednak mnie lubi? Nawet jeśli na mnie krzyczy? – zastanowił się.
  Ostrożnie podszedł do Królewny.
  – Cóż cię tak zdenerwowało? – zapytał chłopiec.
  – Wszyscy są przeciwko mnie – zawyła Szarlotka. – A najbardziej Szara Reneta!
  – Szara Reneta?! – zdumiał się Jabłecznik. – Przecież to twoja najlepsza przyjaciółka!
  – Była. Od dzisiaj nie mam już przyjaciółki – wyznała Szarlotka i zaczęła opowiadać, co się stało.”

  złość dziecka bajka bajkoterapia

  Co mówią o tym zestawie inne nauczycielki i edukatorki?

  Przygodę z Gruntownią zaczęłam od bajki o Królowej Szarlotce.

   

  Dzieci w skupieniu wysłuchały bajkę do samego końca, więc świadczy to tylko o jej dużej wartości.

  Zupełnie inna forma czytania bajki – przekładanie kart w Bajkoramce, było bez wątpienia dużym pozytywnym bodźcem do skupienia uwagi. I było to naprawdę aktywne czytanie, dzięki zawartym w trakcie tekstu pytaniom – jest to bardzo przydatne, gdyż czasem dzieciom trudno zebrać myśli, gdy zadaje się pytania po przeczytaniu całej bajki. A tu mamy już gotowe i mądre pytania!

  NIE wyobrażam sobie również nie rozwinąć później bajki zabawą z pacynkami i kartami pracy. Karty pracy stworzone specjalnie do bajki o Królowej Szarlotce są po prostu doskonałe i jest ich naprawdę dużo!

  Ja daje dzieciom co jakiś czas kartę i dzieciaki wiedzą już, że pracujemy nad emocjami tak samo jak nad matematyka, czy literkami… Warto zrobić z grupą każdą kartę!

  Pracę nad tak ważną i trudną emocją jak złość, nie zamkniemy w kilku zajęciach. Jest to proces. I warto się go podjąć, jak ma się do dyspozycji tak cenne materiały od Pani Marysi. Bajka o Królowej Szarlotce była doskonałym wprowadzeniem do pracy nad złością. I obowiązkowo po przeczytaniu bajki powstał Kącik Złości.

  Polecam z całego serca materiały z Gruntowni 🥰

  I pamiętajmy, że rozwój emocjonalno-społeczny jest tak samo ważny jak rozwój poznawczy!

  Karolina Łojtek

  Nauczycielka wychowania przedszkolnego

  Aktywne Czytanie

  „Moim zdaniem karty są idealne do pracy z grupą dzieci (sugeruje to sposób wypowiedzi do odbiorcy na kartach), ale spokojnie można je przeczytać z jednym Maluchem w zaciszu własnego domu.

  Historie są pięknie zilustrowane, a w środek wplecione są pytania, które pomagają na chwilę zatrzymać się i zastanowić, co dzieje się z bohaterem czy bohaterką bajki. Autorka kieruje pytania do dzieci, pytając, czy wiedzą, jak czuje się króliczek, dlaczego królowa Szarlotka wpadła w tak wielką złość i czy czuli się kiedyś tak, jak niedźwiadek Luby?

  Pytania stanowią doskonałe wyjście do rozwinięcia tematu z dzieckiem, szczególnie gdy zauważyliśmy, że nasz Maluch boryka się z podobnymi problemami. To też bardzo dobre propozycje dla rodziców, którzy szukają narzędzi do pracy z nazywaniem i oswajaniem Najmłodszych ze swoimi emocjami.”

  Kreatywne Wrota

  „Moje wrażenia?

  Bajki bardzo, bardzo mi się podobają, moja córka z przyjemnością słucha, gdy czytam jej bajeczki i aktywnie uczestniczy, odpowiadając na pytania pomocnicze, znajdujące się w bajce. Pytania te prowokują ją do zadawania kolejnych i kolejnych i tak każdą emocję, o której czytamy, rozbebeszamy na czynniki pierwsze.

  Bardzo gorąco Wam polecam!”

  bajkoramka drewniant tablet

  Edukowisko

  „Czy bajki i opowiadania pomagają dzieciom lepiej radzić sobie z emocjami i codziennymi trudnościami?

  Tak!
  Sama bardzo często korzystam z bajkoterapii w gabinecie i…w domu😉
  Czytanie bajek to jedno, ale najlepsze efekty przynosi spotkanie dorosłego i dziecka, któremu towarzyszy mądra opowieść. Taka, która w jakiś sposób odnosi się do przeżywanych przez małego człowieka trudności, stwarza bezpieczeństwo, otwiera na rozmowę. Taka, która pomaga spojrzeć inaczej.

  Marysia z Gruntownia. Bajki o emocjach. Bajkoterapia, jest specjalistką w kwestii bajkoterapii. Wie, jak układać historie, aby wspierały one dzieci w radzeniu sobie z emocjami. Wie, jak zadawać pytania, aby stwarzały okazję do rozmowy na ważne tematy. Wie, czym trzeba doprawić bajkę, aby przynosiła terapeutyczne i rozwojowe efekty✨

  My w domu od tygodnia testujemy cały zestaw bajek od Gruntownia. Nie będę ukrywać, że bajka o Królewnie Szarlocie przeczytana i odegrania została już kilkakrotnie. Bo dużo u nas ostatnio dzieje się w kwestii złości, a Szartlotka właśnie o złości 🙂 czytamy więc, odgrywamy, rozmawiamy, a dzięki bajkowym kukiełkom tworzymy własne historie😍📙

  O mnie

  Nazywam się Marysia Maruszczyk. Jestem absolwentką psychologii, psychoedukatorką, bajkoterapeutką.

  Jestem współautorką programu Poruszające Bajki o Emocjach, który wykorzystuje opowieść oraz dramę do nauki wyrażania swoich emocji. Pracuję z dziećmi od  do 9 roku życia.

  Napisałam bajkę o Królowej Szarlotce z myślą o dzieciach impulsywnych, ale i lękowych. Takiej pozycji mi brakowało. Ale przede wszystkim bajki, z którą można byłoby dalej pracować.

  Ponieważ lubię praktyczne rozwiązania, stworzyłam zestaw bajkoterapeutyczny o złości 🙂

  wartościowe bajki dla dzieci maria maruszczyk

  Tym razem nie przegapię okazji!

  Idę po zestaw!