Bezpiecznie poprowadź bajkoterapię i pomóż dzieciom rozbroić emocjonalną bombę

Często dzieci mówią „nie umiem”, „nie potrafię”, „zrób to za mnie”. Za tymi słowami często kryje się emocjonalna bomba pełna wstydu.

Wszystkie małe dzieci doświadczają porażki i uczucia bezsilności, przecież muszą nauczyć się tylu rzeczy!

Poprzez bajkę o Ludwiczku i Elwirce pokaż dzieciom, jak radzić sobie z porażką, nieśmiałością, a także… zazdrością.

Zobacz, jak wygląda zestaw bajkoterapeutyczny

Zestaw bajkoterapeutyczny jest dla zdecydowanych działać.

Normalne kosztuje 142 złote, ale specjalnie dla Ciebie przez 72h, dostępny będzie za 37 złotych.

Po tym czasie oferta wygaśnie.

Dni     Godziny     Minuty     Sekundy    

 

Zobacz, co znajdziesz w tym zestawie!

  11 scenariuszy zajęć

  dzięki nim poprowadzisz sensownie zaprojektowany cykl zajęć. Dzieci osadzą się w historii, pogłębią swoją wiedzę o wstydzie, poczuciu winy, ale też o swoich zdolnościach. To sprawi, że nabędą kompetencje, które pomogą im odważnie sięgać po swoje marzenia, uczyć się pomimo porażki.

  Bajkę "Zajączku, dasz radę!"

  dzięki niej pokażesz dzieciom, jak skutecznie rozróżnić wstyd od poczucia winy. A także, jak radzić sobie z porażką. Dzięki opowieści wprowadzisz dzieci na głębszy poziom rozumienia relacji społecznych, co zaprocentuje Ci w codziennej pracy wychowawczej.

  45 kart pracy

  wydrukuj je i rozdaj dzieciom, aby ułatwić sobie realizację scenariusza. Nie musisz już przeczesywać Internetu i tracić czas. Wszystko masz już przygotowane i opisane.

  Kody podstawy programowej

  wiem, jak frustrujące jest prowadzenie dokumentacji, kiedy w tym czasie mogłabyś zajmować się dziećmi. Szanuję Twój czas, który dzięki temu możesz zająć się pracą merytoryczną, a nie administracyjną.

  Relaksację osadzoną w świecie Zajączka Ludwiczka

  dzięki tej opowieści niej możesz wyciszać przedszkolaki w ciągu dnia. Sięgaj do niej zawsze, kiedy widzisz, że napięcie rośnie, a dzieci zaczynają “chodzić o ścianach”.

  Porady, jak skoncentrować grupę

  sprawdzone od lat. Przyniosą Ci natychmiast efekt. Możesz z nich korzystać podczas wszystkich Twoich zajęć. Dzięki temu będziesz wiedziała, co robić, kiedy dzieci przestają Cię słuchać.

  bajka edukacyjna o wstydzie ludwiczek
  bajki o emocjach GRUNTOWNIA ramka do opowiadania tło
  wartościowe bajki dla dzieci o emocjach

  Poprzez pytania wplecione w treść bajki czytasz, a dzieci aktywnie uczestniczą w Twoich zajęciach

  Przeczytaj fragment:

  To było już dawno temu. I wiele się od tego czasu zmieniło. Oprócz jednego: od pierwszego dnia w nowym miejscu aż do teraz Ludwiczek uwielbia grę na instrumentach. Inne zwierzątka też to lubią. Od samego początku zajączkowi najbardziej podobają się dwa drewniane bębenki.

  Pokażmy, jak gra się na bębenkach!

  Pomimo że Ludwiczek kocha ich dźwięk, gra na nich bardzo rzadko. A w zasadzie nie gra prawie wcale. 

  Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nie gra na swoich ukochanych bębenkach?

  Zajączek się wstydzi. Wstydzi się, że nie potrafi grać tak dobrze jak inni. Ludwiczek często słucha, jak grają pozostałe zwierzątka, i myśli, że on tak nie umie, że inni lepiej wybijają rytm, pewniej uderzają w bębenki.

  Czy takie myśli pomagają Ludwiczkowi?

  Dni     Godziny     Minuty     Sekundy    

  Oto opinie specjalistek o zestawach bajkoterapeutycznych:

  Wszystkie materiały są świetne. Najczęściej korzystam z kart do opowiadania i BajkoRamki, z których jestem mega zadowolona. Myślę, że bardzo pomocne będą scenariusze, które zamierzam w tym roku wykorzystać. Trudne tematy związane z emocjami przekazane są w prosty i przystępny sposób, sama wiele się z tych materiałów uczę 🙂 Miałam wiele szczęścia, że trafiłam na Pani stronę. Dziękuję.

  Wychowawczyni

  Bajki i jak i karty pracy są świetne! Pomogą mi w realizacji zajęć w przedszkolu

  Forma bajki jest bardzo dobra, dziecko słucha oraz ogląda daną stronę. Piękne rysunki i wykonanie bajek jest godne polecenia 🙂

  Nauczycielka edukacji przedszkolnej

  Dzieci chętnie wracały do tematyki w zabawach dowolnych, co wskazuje, że wywarły na nich duże wrażenie.

  Wychowawczyni z przedszkola nr 189

  Bajka jest fantastyczna!

  Zoja

  Nauczycielka w Leśnym Przedszkolu

  Nie wiem, co jest w tych bajkach, ale zachęcają moją córkę do opowiadania o analogicznych sytuacjach w jej życiu.

  Bajki są ciekawie napisane, scenariusze jasne, czytelne i przydatne, a ilustracje przepiękne. Idealnie docierają swoimi treściami do dzieci. Warto je zakupić, aby przetestować, bo są ciekawe i naprawdę dobrze zrobione.

  To, co mi się podobało to: karty pracy do bajki o złości, pytania zawarte w treści opowieści, ilustracje i ich pogląd na jednej ze stron. Ciekawe opowieści dla dzieci.

  Bajka terapeutyczna wyraźnie ukazuje emocje, jakie dziecko może odczuwać i skutki tych emocji u innych. Te emocjonalne interakcje ukazane w bajce są niezwykle ciekawe i stanowią duży potencjał do pracy nie tylko z młodszymi, ale i ze starszymi dziećmi.

  Piękne ilustracje, dobre pytania do zadawania dziecku w trakcie czytania.

  Właśnie skończyłam lekturę bajki. Wzruszyłam się. Bardzo mi się podoba ta opowieść. (…). Po raz kolejny przekonuję się, jak już nazwanie emocji oraz empatyczne podejście (bez zaprzeczania, pouczania itp.) uwalnia ich degradującą nas moc.

  Bardzo dziękuję.
  Iwona

  Nauczycielka

  Bajki są rewelacyjne!

  Dzieci uzyskały większą świadomość emocji. Nauczyły się rozpoznawać i nazywać emocje, częściej obserwują inne osoby i reagują na emocje innych, były bardzo zainteresowane zajęciami

  Wychowawczyni z przedszkola nr 313

  Gotowe scenariusze pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i zyskać pewność, że moje działania są prawidłowe. Gotowe scenariusze sprawiają, że staję się bardziej pewna siebie w pracy. Mam nadzieję, że w przyszłości będę umieć sama tworzyć przynajmniej w połowie tak ciekawe zajęcia, jak w Pani scenariuszach.

  Psycholog

  Proste przesłanie, łatwo wytłumaczone i na konkretnych przykładach. Sama długość bajki też ok, bo niektórym maluchom ciężko usiedzieć w miejscu. Generalnie, super robota! 😀

  Przesłanie — proste, łatwo wytłumaczone, na konkretnych przykładach. Sama długość bajki tez ok, bo niektórym maluchom ciężko usiedzieć w miejscu. Generalnie super robota!

  Pedagog

  Przedszkole

  Dzieci odniosły duże korzyści, co było zauważalne w ich zachowaniach. Po bajkach dzieci były spokojniejsze. Przyjemniej odnosiły się do siebie, potrafiły wytłumaczyć czyjeś trudne zachowanie.

  Wychowawczyni z przedszkola nr 28

  Całokształt na wysokim poziomie, ciekawe historie, bohaterzy, wykonanie. Całość podoba mi się. Piękna grafika, przejrzystość, fabuła.

  Co Ci to da?

  Oto korzyści dla Ciebie

  Więcej spokoju w grupie

  po tym jak zwiększysz emocjonalną inteligencję dzieci, ułatwisz im samodzielnie rozwiązywanie konfliktów. To oznacza mniej krzyków, złości i smutków.

  Oszczędność czasu

  dostajesz gotowy materiał na zajęcia, dzięki czemu nie musisz szukać w Internecie kolejnego i przypadkowego pomysłu.

  Satysfakcja

  pomagasz dzieciom rozwijać kluczowe kompetencje  i tym samym zwiększasz szansę, że wyrosną na szczęśliwych dorosłych.

  Docenienie Twoich starań

   przy odrobinie szczęścia znajdzie się świadomy rodzic, który rozumie, jak ważna jest inteligencja emocjonalna i pochwali Cię za Twoją inicjatywę.

  Bezpieczeństwo

  Masz przykłady omówień, skrypty odgrywanych scenek, rozbudowane instrukcje ćwiczeń, a także modyfikacje dla dzieci 3-letnich, 4-5-letnich i 6-letnich. 

  Każdy, kto pracuje z dziećmi, wie, jak wielka jest przepaść między maluchami a starszakami, choć to tylko 3 lata różnicy!

  Zainteresowanie dzieci książką i literaturę

  Użyjesz do opowiadania specjalnych kart inspirowanych japońskim teatrem. Dzięki nim oraz specjalnym pytaniom, a także dopasowanym ćwiczeniom dzieci nie będą się nudzić, a przecież wiemy, jak trudno jest teraz skupić dzieci otoczone tabletami i smartfonami.

  Wszyscy mamy przekonania na temat tego, co jest możliwe do zaakceptowania przez innych i przez nas samych. Nabywamy je pod wpływem kultury, w której żyjemy. Zależą od środowiska, grupy społecznej czy wiekowej, do której należymy. 

  Dzieci nabywają przekonania pod wpływem bliskich.

  Dzieje się tak ok. trzeciego roku życia. Wtedy to wykształca się u nich zdolność oceniania swojego zachowania wobec tzw. standardu. Może on być zewnętrzny, np. wobec nauczycielskiej lub rodzicielskiej sankcji, pochwały, lub wewnętrzny — kiedy dziecko rozwija własne wzory postępowania.

  To od nas, specjalistów pracującymi z dziećmi, zależy, jak będziemy kształtować ten standard postępowania. 

  ▶ Czy nas głos będzie wspierający?

  ▶ Czy dzięki nam dziecko będzie budowało pozytywny obraz siebie?

  Dlatego tak ważna jest praca ze wstydem, poczuciem winy i poczuciem własnej wartości.

  Dni     Godziny     Minuty     Sekundy    

  Mam jednak dla Ciebie coś jeszcze 🙂

  Bezpłatna sesja Q&A

  Wiem, że same materiały to nie wszystko! Dlatego zaproszę Cię na bezpłatną sesję Q&A, podczas której odpowiem na Twoje pytania o pracy z zestawem i pracy z grupą. dzięki temu będziesz mogła swoje wątpliwości wyjaśnić i skonsultować 🙂

  Gwarancja satysfakcji

  Masz gwarancję satysfakcji. Jeśli kupisz i stwierdzisz, że to nie ma sensu – nie martw się, że stracisz pieniądze. Masz aż 30 dni na zwrot. Tak po prostu. Chcę, żebyś była w 100% przekonana, że zestawy mają sens i będziesz z nich korzystać.

  Możliwość zakupu zestawu na fakturę

  Ponieważ zestaw może przydać się wszystkim nauczycielom pracującym w Twojej placówce, to napisz do mnie wiadomość, że Twoja instytucja chce zakupić zestaw 🙂 Wystawię ją z ceną promocyjną. Termin płatności faktury to nawet 21 dni!

  ZESTAW składa się z plików PDF. Znajdziesz w nim:

  🎯 11 scenariuszy — oprócz planu zajęć znajdziesz: kody podstawy programowej, cele, rezultaty, metody, a także tricki na spokojną grupę, czyli moje sprawdzone sposoby na zaciekawione i zaangażowane dzieci.

  📖 Bajkę — nie za długą, nie za krótką. W sam raz. W formie kart do opowiadania, a nie zwykłego pliku tekstowego! Są one opatrzone profesjonalnymi ilustracjami.

  🖊 Karty pracy — cały zestaw jest do Twojej dyspozycji. Każda z nich jest ponumerowana, żeby łatwiej się w nich odnaleźć.

  🥰 Relaksacje, kody podstawy programowej, tricki na spokojną grupę.

   

  Łączna wartość zestawu to  142 zł.

  Teraz w specjalnej ofercie cena wynosi  37 zł 🌟

  Obowiązuje tylko przez 72 godziny, a potem znika. 

  Jeśli więc zastanawiałaś się nad pomocami do bajkoterapii – TERAZ jest czas na działanie!

  Dni     Godziny     Minuty     Sekundy    
  bajka o wstydzie
  materiały dydaktyczne dla nauczycieli bajkoterapia