Czy masz takie uczucie, że chcesz rozszarpać swoje dziecko?

Albo ręce opadają Ci w totalnej bezsilności?

 

Bo setny raz prosisz o to samo, bo okruchy są już wszędzie, bo tysięczny raz w ciągu dnia słyszysz „mamo!” albo „tato!”, a choć minutę chcesz spędzić w ciszy. Nie dwie godziny, nie pół. Choć chwilkę. W ciszy i spokoju. A dzieci krzyczą, kłócą się, walczą.

 

I tego spokoju, jak nie było, tak nie ma.

A tak bardzo chcesz dać z siebie wszystko, wspierać swoje dziecko.

 

Nie chcesz obarczać je winą, ani na nie krzyczeć.

Chcesz być oparciem swojego dziecka i jego źródłem siły. Wzorem.

Jednak codzienność jest trudna. Kiedy dzień za dniem mija jak w filmie. Otwierasz oczy, zamykasz oczy. Trudno znaleźć chwilę dla siebie.

Cudownie byłoby umieć pomóc swojemu dziecku w silnych emocjach, ale…

No właśnie. Ale najczęściej sami nie byliśmy tego nauczeni.

Bo czy w szkole miałaś/ miałeś zajęcia o złości?

O poczuciu winy? O tym, jak rozwiązywać konflikty z najbliższymi? Ja nie. I dopiero podczas studiów i mojej osobistej pracy nad sobą doszłam do momentu, kiedy w moim życiu jest więcej spokoju niż napięć.

Ale! Momentami nie jest różowo i chwilami mam ochotę spakować walizkę i wyjechać na wyspy Bahama i popijać drinka z palemką.

Autorka całego zamieszania

Kim jestem, żeby opowiadać TAKIE rzeczy?

Nazywam się Marysia Maruszczyk i opowiadam bajki.

Ale kim dokładnie jestem? Absolwentką psychologii, trenerką umiejętności miękkich, specjalizuję się w metodzie dramy stosowanej (ang. applied drama). Ale co ważniejsze, jestem mamą i żoną. Mam szczęście wychowywać dwie córki (ur. 2016 i 2018). Najczęściej zatem jestem królewiczem, tudzież macochą.

Chciałabym, aby moje dzieci żyły w świecie, który pełen jest akceptacji i szacunku. Wiem, że wspólnie możemy takie miejsce stworzyć.

Dlatego założyłam Gruntownię i wraz z zespołem prowadzimy program psychoedukacyjny Poruszające Bajki o Emocjach,  w którym wzięło udział ponad 4400 dzieci.

Ze swojego doświadczenia zawodowego i prywatnego wiem, jak trudno czasami powstrzymać złość na dziecko. Ale wiem, że jest to tym trudniejsze, im mniej przykładów mieliśmy, kiedy sami byliśmy dziećmi. W mojej rodzinie nie mówiło się o uczuciach prawie wcale. W większości domów obecnych rodziców podobnie. Jak zatem masz panować nad swoją złością, kiedy nikt wcześniej Cię tego nie nauczył? To chyba największy paradoks!
 
Na podstawie swojego doświadczenia, ale też setek godzin na sali treningowej, jako uczestniczka oraz sterty książek, jakie przeczytałam stworzyłam workbooka dla rodziców o złości. 

 

Być może zastanawiasz się, czy ten ebook może Ci jakkolwiek pomóc.

Czy może rozwiązać problemy związane ze złością na dziecko?

Oczywiście, że nie może! Bo to „tylko” zapisane kartki! Nic nie zrobi się za Ciebie.

Jeśli go nie kupisz, będziesz nadal najlepszym rodzicem dla swojego dziecka (bo przecież innego nie ma). Nie zmieni się nic, nawet jeśli go kupisz i przejrzysz jego zawartość. Może coś pojawi się w Twojej głowie, jakaś refleksja myśl. Ale na zmianę masz wtedy marne szanse. Jednak jeśli wydrukujesz workbooka, przejdziesz przez wszystkie ćwiczenia, poddasz pod refleksję to, do czego Cię zaproszę, to uwierz mi, zobaczysz różnicę.

Znajdziesz w nim:

  • Pytania, które ułatwią Ci określenie swojego stylu wychowawczego.
  • Ćwiczenia, które pomogą odczytać emocje i potrzeby dzieci.
  • Pigułkę teorii, żebyś miała/miał mocne podstawy i żebyś wiedziała/wiedział, że spirala złości, to coś normalnego, co zdarza się każdemu z nas i można ją przerwać!
  • Króciutkie porady, które możesz wdrożyć ZARAZ! I natychmiast przyniosą efekt!
  • Propozycje zabaw z dziećmi, bo uczyć się możesz razem z nim! I to jest najlepsze, co możecie zrobić!
  • A także… poprowadzę Cię w głąb siebie, abyś poczuła/poczuł, co kryje Twoja złość.
W workbooku będę zadawała Ci zadania, trudne pytania, które mogą okazać się dziwne, np. o to, co dzieje się z Twoim ciałem, kiedy się wściekasz, ile Twoich potrzeb kryje złość i inne. Dzięki temu poszerzysz swoją świadomość, a poprzez to zmniejszysz swoje poczucie winy, bo nie będzie miało pożywki w postaci impulsywnego i nieprzemyślanego działania.
 
Możesz pomyśleć. No tak 40 stron? To chyba trochę mało i moje słowa mogą Ci nie wystarczyć, zatem przeczytaj poniższe opinie.

„Workbook dla rodziców” to przystępne kompendium o dziecięcej złości. Świetna pozycja zwłaszcza dla zabieganych dorosłych, którzy nie mają czasu zagłębiać się w grube poradniki. W e-booku znajdziecie najważniejsze informacje o złości, podane w pięknej wizualnie formie (co ułatwia zrozumienie i uporządkowanie treści). Jednak workbook to nie tylko wiedza, ale przede wszystkim masa ćwiczeń, które pomogą z innej perspektywy spojrzeć na złość – naszą i dziecka. Bardzo polecam 🙂

Joanna Steinke - Kalembka

psycholog, psychoterapeuta, Edukowisko

Worbook dał mi dużo do myślenia! Krok po kroku przechodzę wszystkie ćwiczenia i widzę, gdzie tkwi błąd w moich zachowaniu; dlaczego czuję to, co czuję. To ułatwia spojrzenie w sytuacji kryzysowej, gdy zaczynam się złościć na córki. Uważam, że świetnie to opisałaś, dużo mi to dało!

Lidia Kardasz

blogerka, Inspirujące mamy

„Grafika jest piękna. To mnie ujęło.”

To ile wart jest dla Ciebie Twój spokój?

Czasami złość jest tak duża i pojawia się tak często, że warto umówić się ze specjalistą, aby sobie pomóc.

Czasami jednak dobrze uporządkować swoje sprawy samodzielnie. I po to jest ten e-book/workbook/ zeszyt ćwiczeń 🙂

 

Zatem ile jest wart spokój w Twojej rodzinie?

Ile są warte ukojone nerwy?

Ile jest warte dla Ciebie to, aby być wzorem dla swojego dziecka?

Podpowiem.

To jest bezcenne 🙂

a teraz możesz zdobyć e-booka kosztem obiadu na mieście!

 

Wartość ebooka bezcenna, w kwocie zamiast 49 złotych

to 39 złotych!

Ale, że jestem momentami szalona 🙂 To daję Ci coś jeszcze. Gwarancję satysfkacji.

Jeśli przez 30 dni, sumiennie przeanalizujesz wszystkie ćwiczenia, przeczytasz teorię i co najważniejsze zastosujesz tam te wszystkie mini porady i NIC SIĘ NIE ZMIENI.

Zwrócę Ci pieniądze. Bez zbędnych tłumaczeń, bez ceregieli. Mówisz i masz.

Możemy się tak umówić?

I jeszcze jedno. Na sam koniec.

Po przeczytaniu tego wszystkiego, wiedz, że ani moje, ani Twoje życie, a tym bardziej Twojego dziecka, nie zmieni się. Bez naszych warsztatów nadal będziesz najlepszym rodzicem dla swojego dziecka.

Wiedz jednak, że naturalne jest to, że dzieci uczą się życia z innymi ludźmi, poprzez dotykanie ich granic, czyli nie wiedzą, że robią coś trudnego, jeśli nie przekroczą granicy drugiego człowieka.

 

Zatem bycie z dziećmi zawsze będzie obfitowało w różnego rodzaju konflikty, utarczki, kłótnie.

Jesteś narażona/ narażony na uczucie złości.

Jeśli  podejmiesz się pracy nad sobą, to uwierz mi, w Twoim życiu zapanuje więcej spokoju.  I możesz wyjść obronną ręką ze wszystkich tych sytuacji! Jestem tego pewna.

Ale wybór należy tylko do Ciebie!

wartościowe bajki dla przedszkolaków gruntownia