Już zostałaś zapisana na spotkanie i link do pokoju webinarowego już do Ciebie leci! 

Zostań tu jednak przez chwilę, ponieważ mam ważną wiadomość.

Chcesz prowadzić angażujące zajęcia?

Sięgnij po moc opowieści!

Nie ma bardziej angażującej metody pracy, jak… bajkoterapia! Choć brzmi poważnie, to dzieci po prostu kochają opowieści, więc nie czekaj dłużej, tylko sięgnij po sprawdzony zestaw i zacznij prowadzić zajęcia o emocjach już kolejnego dnia!

Jeśli praca z opowieścią wydaj Ci się ciekawa, ale nie wiesz, jak zacząć, chcesz też pomóc swoim dzieciom uspokoić się, aby bez krzyków i awantur mogły skupić się na poznawaniu świata, to cieszę się, że to czytasz.

Mam dla Ciebie zestaw 11 scenariuszy bajkoterapeutycznych odpowiednich dla dzieci od 4 do 7 roku życia.

Ponieważ zapisałaś się na webinar, wiem, że jesteś osobą szukającą nowych metod pracy. Dlatego dostępny on będzie dla Ciebie z 70% zniżką przez kolejne 24 godziny, później Twoja okazja zniknie na zawsze.

Dni     Godziny     Minuty     Sekundy    

Jest sposób na 

ciekawe, angażujące i rozwijające zajęcia dla dzieci.

Takie, które skutecznie zajmą ich uwagę, a od Ciebie nie wymagają pracochłonnych przygotowań. A jednocześnie pozwolą dzieciom skutecznie wyciszyć napady złości i wygasić przejawy agresji.

TO BAJKOTERAPIA!

książka o przyjaźni dla dzieci

Zestaw bajkoterapeutyczny, który mam dla Ciebie całkowicie różni się od innych propozycji materiałów dydaktycznych, które możesz znać, ponieważ jako jedyny opiera się na cyklu spotkań z tą samą historią, ale w różnych odsłonach,  a także wykorzystuje dramę, arteterapię i masę innych ciekawych metod. Dzieci zatem zagłębiają się w kolejne odcienie złości, frustracji, rozczarowania, znając bohaterów i historię, a jednocześnie pogłębiają zrozumienie jej. Dzięki temu z Szarlotką i Jabłecznikiem witają się, jak z dobrymi przyjaciółmi, a Ty masz gwarancję zainteresowania i utrzymania uwagi dzieci.

Jak wygląda zestaw?

11 gotowych scenariuszy

Otrzymasz gotowe scenariusze zajęć z opisem krok po kroku – w prosty sposób wdrożysz się w bajkoterapię. Znajdziesz w nich nie tylko ciekawe i angażujące ćwiczenia, ale także KODY PODSTAWY PROGRAMOWEJ, jak również gotowe kwestie do odegrania, a także przykładowe pytania mające na celu podsumowanie doświadczenia dzieci. Dzięki temu otrzymujesz kompleksowe wsparcie na sali, w które przeważnie jesteś sama.

Wszystkie scenariusze są przetestowane na różnych grupach dzieci, zatem nie musisz się martwić, czy na pewno zadziałają także u Ciebie.

karty pracy o złości sposoby na złość

40 kart pracy

est ich 40 i możesz nimi żonglować, jak chcesz. Są one wpisane w scenariusze, więc nie musisz więcej zastanawiać się, co pasuje do czego.

Nie obawiaj się jednak, ze scenariusze zajęć, to tylko aktywności przy stoliku. Co to, to nie! Poprowadzisz ćwiczenia metodą dramy stosowanej, a także z wykorzystaniem arteterapii.

Dodatkowo każdy z 11 scenariuszy opatrzony jest w CEL, opis metody, a także jest dokładnie oszacowany czas zajęć, więc nie bój się, że popłyniesz z zajęciami 🙂

Karty pracy są tylko POMOCĄ i jest ich znacznie więcej niż tych, użytych w scenariuszach.

sposoby na złość karty pracy

Pięknie ilustrowana bajka

Bajka o królewnie Szarlotce, na podstawie której przygotowane są scenariusze, była już opowiedziana setki razy. Ma formę KART DO OPOWIADANIA, dlatego też zapomnij o gimnastykowaniu się podczas czytania. Dzieci będą widziały piękne ilustracje polskiej graficzki Agaty Wojakowskiej, a Ty będziesz miała pogląd w ilustrację oraz tekst do przeczytania. Dzięki temu dzieci ciągle będą widziały Twoją twarz. Uwierz mi, że to pomaga utrzymać koncentrację!

A oprócz tego — tajna broń — w bajce zawarte są pytania, które możesz zadać grupie, aby utrzymać 100% koncentracji!

Ponadto w historii, oprócz Szarlotki, ważną rolę odgrywa Jabłecznik, dzięki temu bajka trakcyjna jest zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Zestaw bajkoterapeutyczny o złości
Zamiast 155 zł tylko 49 zł

11 scenariuszy + bajka o złości + 40 kart pracy o złości!

Dni     Godziny     Minuty     Sekundy    

Jak otrzymasz zestaw?

Zaraz po opłaceniu zamówienia na Twoją skrzynkę e-mail pofruną wszystkie pliki PDF, czytasz, drukujesz i następnego dnia… Prowadzisz bajkoterapię 🙂

gotowych scenariuszy

Kart pracy o złości

Co mówią o tym zestawie  nauczycielki i edukatorki?

{

Przygodę z Gruntownią zaczęłam od bajki o Królewnie Szarlotce.

Dzieci w skupieniu wysłuchały bajkę do samego końca, więc świadczy to tylko o jej dużej wartości.

Zupełnie inna forma czytania bajki – przekładanie kart w Bajkoramce, było bez wątpienia dużym pozytywnym bodźcem do skupienia uwagi. I było to naprawdę aktywne czytanie, dzięki zawartym w trakcie tekstu pytaniom – jest to bardzo przydatne, gdyż czasem dzieciom trudno zebrać myśli, gdy zadaje się pytania po przeczytaniu całej bajki. A tu mamy już gotowe i mądre pytania!

NIE wyobrażam sobie również nie rozwinąć później bajki zabawą z pacynkami i kartami pracy. Karty pracy stworzone specjalnie do bajki o Królewnie Szarlotce są po prostu doskonałe i jest ich naprawdę dużo!

Ja daje dzieciom co jakiś czas kartę i dzieciaki wiedzą już, że pracujemy nad emocjami tak samo jak nad matematyka, czy literkami… Warto zrobić z grupą każdą kartę!

Pracę nad tak ważną i trudną emocją jak złość, nie zamkniemy w kilku zajęciach. Jest to proces. I warto się go podjąć, jak ma się do dyspozycji tak cenne materiały od Pani Marysi. Bajka o Królowej Szarlotce była doskonałym wprowadzeniem do pracy nad złością. I obowiązkowo po przeczytaniu bajki powstał Kącik Złości.
Polecam z całego serca materiały z Gruntowni 🥰

I pamiętajmy, że rozwój emocjonalno-społeczny jest tak samo ważny jak rozwój poznawczy!

– Karolina Łojtek
Nauczycielka wychowania przedszkolnego

To jest dobra propozycja dla osób, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu zajęć z grupą czy też indywidualnych. Materiał stanowi gotowy plan, z którym poradzi sobie każdy – dobrze wyjaśnione.

Gotowe scenariusze pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i zyskać pewność, że moje działania są prawidłowe (jestem dość młodym psychologiem i ciągle mam poczucie braku doświadczenia). Gotowe scenariusze sprawiają, że staję się bardziej pewna siebie w pracy. Mam nadzieję, że w przyszłości będę potrafiła sama tworzyć przynajmniej w połowie tak ciekawe zajęcia, jak w otrzymanych od Pani scenariuszach.

Psycholog

Polecam jak najbardziej kupione materiały, ponieważ są bardzo dobrze opracowane i przydatne w pracy.

Wszystko w jednym pakiecie. Nie trzeba szukać dodatkowych materiałów. Pięknie opisane, dostosowane dla różnych grup wiekowych !

Same scenariusze oceniam bardzo wysoko. Ale też Pani to pięknie opracowuje, czuć to podejście głębokie do dzieci, z czego też mogę sama czerpać

Bajka jest świetna. Scenariusz daje fajne podpowiedzi do modyfikowania w zależności od grupy

Świetnie opracowana bajka, scenariusze pozwalające na bezproblemową organizacje zajęć, wszystko podane w uporządkowany spójny sposób.

Wszystkie materiały są świetne. Najczęściej korzystam z kart do opowiadania i ramki, z których jestem mega zadowolona. Myślę, że bardzo pomocne będą scenariusze, które zamierzam w tym roku wykorzystać. Trudne tematy związane z emocjami przekazane są w prosty i przystępny sposób, sama wiele się z tych materiałów uczę 🙂 Miałam wiele szczęścia, że trafiłam na Pani stronę. Dziękuję.

Nauczycielka

Moim koleżankom polecam te materiały, ponieważ są proste w użyciu i dają również praktyczne rady do zastosowania.

Świetne ćwiczenie, konkretna i przydatna wiedza. Całość poukładana logicznie i z sensem. Aż chce się wykorzystać od razu w swojej pracy 🙂

Opinia z Aktywnego Czytania

„Moim zdaniem karty są idealne do pracy z grupą dzieci (sugeruje to sposób wypowiedzi do odbiorcy na kartach), ale spokojnie można je przeczytać z jednym Maluchem w zaciszu własnego domu.

Historie są pięknie zilustrowane, a w środek wplecione są pytania, które pomagają na chwilę zatrzymać się i zastanowić, co dzieje się z bohaterem czy bohaterką bajki. Autorka kieruje pytania do dzieci, pytając, czy wiedzą, jak czuje się króliczek, dlaczego królowa Szarlotka wpadła w tak wielką złość i czy czuli się kiedyś tak, jak niedźwiadek Luby?

Pytania stanowią doskonałe wyjście do rozwinięcia tematu z dzieckiem, szczególnie gdy zauważyliśmy, że nasz Maluch boryka się z podobnymi problemami. To też bardzo dobre propozycje dla rodziców, którzy szukają narzędzi do pracy z nazywaniem i oswajaniem Najmłodszych ze swoimi emocjami.”

Opinia Joanny z Edukowiska

„Czy bajki i opowiadania pomagają dzieciom lepiej radzić sobie z emocjami i codziennymi trudnościami?

Tak!
Sama bardzo często korzystam z bajkoterapii w gabinecie i…w domu😉
Czytanie bajek to jedno, ale najlepsze efekty przynosi spotkanie dorosłego i dziecka, któremu towarzyszy mądra opowieść. Taka, która w jakiś sposób odnosi się do przeżywanych przez małego człowieka trudności, stwarza bezpieczeństwo, otwiera na rozmowę. Taka, która pomaga spojrzeć inaczej.

Marysia z Gruntownia. Bajki o emocjach. Bajkoterapia, jest specjalistką w kwestii bajkoterapii. Wie, jak układać historie, aby wspierały one dzieci w radzeniu sobie z emocjami. Wie, jak zadawać pytania, aby stwarzały okazję do rozmowy na ważne tematy. Wie, czym trzeba doprawić bajkę, aby przynosiła terapeutyczne i rozwojowe efekty✨

My w domu od tygodnia testujemy cały zestaw bajek od Gruntownia. Nie będę ukrywać, że bajka o Królewnie Szarlocie przeczytana i odegrania została już kilkakrotnie. Bo dużo u nas ostatnio dzieje się w kwestii złości, a Szartlotka właśnie o złości 🙂 czytamy więc, odgrywamy, rozmawiamy, a dzięki bajkowym kukiełkom tworzymy własne historie😍📙

Opinia Marzeny z Kreatywnych Wrót

„Moje wrażenia?

Bajki bardzo, bardzo mi się podobają, moja córka z przyjemnością słucha, gdy czytam jej bajeczki i aktywnie uczestniczy, odpowiadając na pytania pomocnicze, znajdujące się w bajce. Pytania te prowokują ją do zadawania kolejnych i kolejnych i tak każdą emocję, o której czytamy, rozbebeszamy na czynniki pierwsze.

Bardzo gorąco Wam polecam!”

bajkoramka drewniant tablet

Zestaw bajkoterapeutyczny o złości
Zamiast 155 zł tylko 49 zł

11 scenariuszy + bajka o złości + 40 kart pracy o złości!

Dni     Godziny     Minuty     Sekundy    

Autorka zestawu

Maria Maruszczyk

Psycholożka | trenerka umiejętności miękkich | wydawczyni materiałów dydaktycznych dla nauczycieli i terapeutów 

Jestem współautorką pierwszego w Polsce programu Poruszające Bajki o Emocjach, który jest rekomendowany dla dzieci od 4 roku życia przez 4 instytucje państwowe tj. ORE. W swojej pracy wykorzystuję opowieść oraz dramę do nauki wyrażania swoich emocji. Pracuję z dziećmi, rodzicami, nauczycielami.

Napisałam bajkę o Królewnie Szarlotce z myślą o dzieciach impulsywnych, ale i lękowych. Takiej pozycji mi brakowało. Ale przede wszystkim bajki, z którą można byłoby dalej pracować.

Ponieważ lubię praktyczne rozwiązania, stworzyłam zestaw bajkoterapeutyczny o złości 🙂

bajki o emocjach GRUNTOWNIA ramka do opowiadania tło
Do jakiego wieku dopasowane są bajki?

Docelowo bajki pisane są do dzieci od 3 do 9 roku życia. Bajka zawiera uniwersalne problemy związane z regulacją emocji, nawet takie, z którymi niejeden dorosły może się utożsamić. Dlatego można ją czytać zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom.

Czy bajki zawierają słowa typu "głupi"?

Nie! Sama nie lubię modelowania zachowań, których nie popieram, dlatego w bajce o Szarlotce i Jabłeczniku nie ma żadnego słowa, które jest obraźliwe.

Co jeśli nie bardzo umiem opowiadać bajki?

Nie ma problemu! Bajka ma formę kart, które znacznie ułatwiają jej czytanie/opowiadanie. Z jednej strony posiadają one ilustrację, z drugiej tekst bajki wraz z propozycjami pytań, które można zadawać dzieciom, aby utrzymać ich uwagę i koncentrację. Wystarczy zatem skierować obrazek w stronę dzieci i… już! Dzięki temu podwyższasz swoje szanse na zajęcia przeprowadzone z sukcesem, co ma bardzo duże znaczenie, szczególnie kiedy właśnie zaczynasz przygodę z bajkoterapią.

Czy w bibliotece jestem w stanie poprowadzić zajęcia na podstawie scenariuszy?

Wśród klientek Gruntowni jest spora grupa bibliotekarek i bibliotekarzy. Z powodzeniem prowadzą oni zajęcia i szczególnie cenią sobie właśnie nowatorskie podejście do prezentacji bajki w formie kart do opowiadania.

Kiedy otrzymam zestaw bajkoterapeutyczny o złości?

Zestaw składa się z plików PDF, które od razu po zakupie otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail. Ponadto są dostępnie na koncie sklepu, więc łatwo możesz do nich wracać i pobierać je kiedy tylko chcesz.

Co jeśli zestaw mi się nie spodoba?

Spokojnie! Sama nie lubię kupować kota w worku. Masz 30 dni na zwrot… bez uzasadnienia 🙂 Po prostu — piszesz do mnie wiadomość, a ja zwracam Ci pieniądze.

Czy jeśli chce kupić zestaw na fakturę, oferta wygaśnie?

Nie! Jeśli chcesz kupić zestaw na fakturę, napisz do mnie wiadomość na maila kontakt@gruntownia.pl, a ja prześlę Ci dokument sprzedaży, po zaksięgowaniu wpłaty, nadaję dostępy.

Jeszcze się wahasz?

Oto jak pomożesz dzieciom, prowadząc bajkoterapię:

z

Ustanowisz właściwy głos wewnętrzny

Maria Molicka jasno wskazywała, że baśnie i bajki pomagają dzieciom ukształtować wewnętrzny głos, który mówi, że są w stanie przetrwać. Dzięki temu nabywają pewność siebie, mają sprawdzone pomysły, co powiedzieć, kiedy ktoś się z nich wyśmiewa.

Wesprzesz rozwój teorii umysłu dzieci

Dzięki bajkom dzieci rozwijają umiejętności związane z rozumieniem danych sytuacji społecznych. Czemu to takie ważne? Bo inaczej są narażone na ostracyzm społeczny, czyli odrzucenie ze strony rówieśników. Jeśli nie wiedzą, jak się zachować, czy ktoś jest przyjacielem, czy wrogiem stają się bezbronne. Niestety to częsta przypadłość dzieci ze spektrum autyzmu. Nierozumienie sytuacji społecznych. Problemów, które z tego wynikają, jest całe morze. Dlatego właśnie warto rozwijać teorię umysły dzieci od najwcześniejszych lat.

Przetrenujesz z dziećmi nowe sposoby radzenia sobie ze złością

Wspólnie szukając rozwiązań na sytuacje problemowe, dzieci nabywają umiejętności radzenia sobie z nimi. Dlatego tak ważne jest trenowanie, a nie jedynie mówienie o nich. To trochę, jakby ktoś mówił Ci, jak poprowadzić samolot. Ale kiedy siadasz za sterem, czy byłabyś gotowa, aby poderwać maszynę do lotu? Nie sądzę. Dlatego tak ważne jest ćwiczenie w praktyce rozpoznawanie i regulowanie danych emocji.

A jeśli nadal się wahasz…

Masz gwarancję satysfakcji!

Jeśli okaże się, że zestaw nie spełnił Twoich oczekiwań, to masz aż 30 dni na zwrot. Po prostu. Jeden mail, a ja zwracam Ci całą kwotę.