Czy jesteś gotowa na nowy wymiar czytania z dziećmi?
Są takie, do których dziecko ciągle wraca. Są takie, z którymi nie ma chemii, pomimo ogólnych zachwytów.
Książki.
My często nie mieściłyśmy się z wyobraźnią w książkach. Wychodziłyśmy poza nie. Stukając, szepcząc, ale też imitując postacie, ruszając się, wychodziłyśmy poza ramy okładki. Jednym słowem: dobrze bawiłyśmy się z dziećmi, a książki były tylko początkiem naszej przygody.
I na bazie naszego doświadczenia napisałyśmy, zilustrowałyśmy i wydałyśmy nasze własne, autorskie opowieści.
Którą książkę wybrać? Która zabierze nas w świat wyobraźni i da coś więcej?
Patrzysz na koszyk w sklepie i swój portfel, to odczuwasz mieszankę nadziei, złości, bezsilności i pragnienia wszystkiego na raz?
Jak my to doskonale znamy!
Nam także było trudno dokonać tego wyboru. Szczególnie przed świętami, kiedy ofert jest tak wiele. I tego, czego nam brakowało w książkach, to… Właśnie pokazania, jak można się bawić historią i opowieścią. Jak ożywić postacie z bajki. Po to, żeby pobawić się z dziećmi aktywnie, z dużą przyjemnością, a jednocześnie dotknąć ważnego tematu. Takiego jak miłość, dobro, przyjaźń.
Stąd też w wyniku potrzeby serca, napisałyśmy swoje własne opowiadania. A że jedna z nas jest anglistką, a druga psycholożką, to historie te dotyczą właśnie nauki języka angielskiego oraz wspierania kompetencji społecznych.
Na pytanie: po co uczyć dzieci języka angielskiego raczej nie trzeba odpowiadać. Bo to oczywista oczywistość. Pytanie jest od kiedy? Od kiedy jest dobry moment na kształtowanie tej umiejętności. I odpowiedź też jest prosta. OD ZARAZ. Nigdy nie wiesz, kiedy coś kliknie głowie dziecka i załapie pierwsze słówka, zdanie, frazę.
A co z kompetencjami społecznymi? O co w nich chodzi?
W telegraficznym skrócie to wszystkie nasze umiejętności budowania relacji z innymi ludźmi. W domu, szkole, później w pracy.
Wyobraź sobie, że twoje dziecko przychodzi do nowej grupy i zaczyna przyjaźnić się z takimi osobami, które nim manipulują, wykorzystują? Brrr. Straszna perspektywa. I właśnie m.in. kompetencje społeczne pozwalają na odróżnienie wrogiego nastawienia innych ludzi od przyjacielskiego. Sprzyjają sukcesom szkolnym i akademickim. I są na to badania psychologiczne.
Kim jesteśmy?
Niebanalne książki, które przygotowały dwie mamy
Jesteśmy dwiema mamami, które chcą więcej, inaczej. Kochamy książki, ale widziałyśmy, że na rynku wciąż brakuje takich książek, które nie tylko pozwolą naszym dzieciom wysłuchać ciekawych historii, ale także realnie się w nie zagłębić. Dlatego postanowiłyśmy stworzyć swoje książki. Książki jedyne w swoim rodzaju, które sprawią, że nasze dzieci dosłownie wejdą w ciekawe historie, odegrają role różnych bohaterów i dzięki temu skutecznie i z wielką radością nauczą się jak radzić sobie z emocjami oraz mówić po angielsku. No i stało się! Powstały książki do radosnego i aktywnego czytania!
Maria Maruszczyk
Psycholog
Mama 2-ki córek. Twórczyni programu psychoedukacyjnego dla dzieci od 3 do 9 lat Poruszające Bajki o Emocjach. Psycholog, trenerka umiejętności miękkich. Autorka książek 'Złość’ oraz „Wielki problem niedźwiadka Luby”, założycielka Gruntowni
Magdalena Grabowska
Anglistka
Mama dwójki. Twórczyni metody RARA – radosnego czytania książek obcojęzycznych oraz autorka dwujęzycznego komiksu do nauki języka angielskiego – 'Fantastic Freddy&the stolen pollen/Fantastyczny Freddy i skradziony pyłek.’
Co powiedzieli inni o naszych bajkach?
Zaskakująca historia, wesołe ilutracje oraz różnorodne słownictwo i zwroty. To tylko początek zalek tej książki. Znajdziemy tu praktyczne wskazówki jak czytać dzieciom, by je angażować, zadania, sposoby na utrwalanie słownictwa, a także propozycje zabaw.
Czego chcieć więcej?
Na rynku brakowało książki wspierającej rodziców w aktywnym czytaniu dzieciom po angielsku, niezależnie od własnego poziomu językowego. Nareszcie każda mama i każdy tata mogą czytać dzieciom w języku obcym!
Złość
Wszyscy wiedzą, że Królowa Szarlotka jest dość… porywcza. Jednak tym razem przeszła samą siebie. Kolejny już raz wpadła do swojej komnaty, aby „wyzłościć się” na dobre. Jednak tym razem znane jej sposoby, zawodzą. Czy uda jej się choć trochę uspokoić? Jak zachowa się, gdy odkryje obecność Jabłecznika? Co wyprowadziło ją z równowagi?
Poczucie własnej wartości
Niedźwiadek Luba ma wielki problem. Zbrzydł mu jego własny ogon. Niedźwiadek czuje się gorszy od innych. Jak wybrnie z obezwładniającego smutku i rozgoryczenia? Kto może mu pomóc? Czy jesteśmy wyjątkowi? A może inni są lepsi od nas? Czy w rodzinie jesteśmy tacy sami, czy różnimy się między sobą? Czy warto porównywać się z innymi?
Fantastic Freddy
Freddy jest przyjaznym ślimakiem mającym wielu przyjaciół na łące. Kiedy dowiaduje się, że cały pyłek z kwiatów zniknął zmienia się w superbohatera – Fantastycznego Freddy’ego i rusza na poszukiwania. Czy uda mu się odnaleźć pyłek i kto zawłaszczył sobie ten złoty skarb? Dowiecie się czytając aktywnie i wcielając się w role bohaterów – a wszystko to po angielsku!
Czym wyróżniają się nasze książki?
Nasze książki są niezwykłe. Dlaczego? Ponieważ w ich czytaniu postawiłyśmy na emocje czyli coś, co sprawia, że historie książkowe ożywają i dzieje się prawdziwa magia. Dzięki niej, mali czytelnicy mogą wejść w bajkowy świat, stać się na chwilę jednym z bohaterów. Dlaczego i po co? Oczywiście po to by mogły lepiej zrozumieć to, co dzieje się w książce, lepiej zrozumieć emocje oraz zwroty po angielsku. Nasze książki zabierają więc czytelników w magiczną podróż, w której odkryją siebie a nawet świat dookoła a historia książkowa zostanie z nimi na dłuuuugi czas.
Dla dzieci, w jakim wieku są?
Co oznacza aktywne czytanie?
Aktywne czytanie to takie, które przenosi małego czytelnika wgłąb książkowej historii. W trakcie czytania nie jest on tylko biernym słuchaczem ale aktywnie angażuje się i jest angażowany w to, co przydarza się bohaterom książkowym. Może naśladować ich emocje oraz mówić ich kwestie, może przewidywać bieg wydarzeń i je dopowiadać. Dzięki temu ta historia nie tylko zostanie z nim na dłużej i będzie chętne do niej powracał, ale także będzie często przypominał sobie i powtarzał zapamiętane z niej słowa i zwroty.
Czy książki są wydrukowane czy w PDFie?
To nie jest ebook, ani żaden inny materiał elektroniczny. To normalna, papierowa książka, która jednak zachęca do aktywności wykraczające poza samo czytanie 🙂
Mam już karty do opowiadania, ale bardziej chciałabym książkę, co teraz?
Sprawdź swoją skrzynkę e-mail. Znajdziesz tam wiadomość tylko dla klientów Gruntowni 🙂
Kiedy otrzymam książki?
Drukarnia rozgrzewa maszyny, więc… powinny być u Ciebie po Mikołaju