Wyjaśnij dziecku skomplikowaną naturę relacji między ludźmi

za pomocą prostych historii.

Wypróbuj jeden z naszych bajecznych zestawów.

 

Przedsprzedaż kończy się 18.06.2020!

 

bajka o złości / wstydzie / poczuciu własnej wartości

jedna bajka 30 zł zamiast 45

bajkoramka + bajka o poczuciu własnej wartości

90 zł zamiast 145

pacynki + bajka  (złość lub wstyd) + ćwiczenia

245 zł zamiast 325

bajki o emocjach GRUNTOWNIA ramka do opowiadania tło

Może jednak zastanawiasz się po jakie licho takie bajki?

Pozwól, że Cię o coś zapytam…

 

Czy znasz osobę, która pomimo swoich talentów nigdy nie wysłała swojego CV do wymarzonej pracy?

Czy znasz taką osobę, która milczała pomimo 100% pewności odpowiedzi na usłyszane pytanie?

I wreszcie, czy znasz osobę, która pomimo swoich żywych uczuć nigdy ich nie ujawniła, po czym ciągle wracała do sytuacji, która je wyzwoliła?

 

 

Jeśli tak, to widzisz, że problem nie leżał w jej kompetencjach, czy wiedzy, ale w radzeniu sobie z emocjami. Dlatego zajmujemy się uczuciami dzieci, bo chcemy, aby w przyszłości były spełnione, otoczone osobami, które je kochają i wspierają.

 

I dlatego tworzymy wartościowe bajki dla dzieci o poczuciu własnej wartości, uczuciach, postawach.

Zobacz, jak możesz ułatwić dziecku, zrozumienie skomplikowanych spraw, opowiadając proste historie.

Zestaw 1. bajki za 30 złotych zamiast 45!

Złość

Wszyscy wiedzą, że Królowa Szarlotka jest dość… porywcza. Jednak tym razem przeszła samą siebie. Kolejny już raz wpadła do swojej komnaty, aby „wyzłościć się” na dobre. Jednak tym razem znane jej sposoby, zawodzą. Czy uda jej się choć trochę uspokoić? Jak zachowa się, gdy odkryje obecność Jabłecznika? Co wyprowadziło ją z równowagi?

Poczucie własnej wartości

Niedźwiadek Luba ma wielki problem. Zbrzydł mu jego własny ogon. Niedźwiadek czuje się gorszy od innych. Jak wybrnie z obezwładniającego smutku i rozgoryczenia? Kto może mu pomóc? Czy jesteśmy wyjątkowi? A może inni są lepsi od nas? Czy w rodzinie jesteśmy tacy sami, czy różnimy się między sobą? Czy warto porównywać się z innymi?

Wstyd i poczucie winy

Zajączek Ludwiczek wstydził się w swoim życiu nie raz. Doskonale pamiętał swój pierwszy dzień w nowym przedszkolu. Wtedy wstyd zupełnie odebrał mu mowę. To było jednak dawno temu. Teraz Ludwiczek czuje się w Dębowym Przedszkolu jak u siebie. Jednak całkiem niedawno zrobił coś strasznego. Co to mogło być?

Zestaw 2. bajkoramka + bajka za 90 złotych zamiast 145!

Zestaw składa się z:

  • Ręcznie wykonanej bajkoramki, czyli drewnianego tabletu umożliwiającego opowiadanie historii.
  • Zestawie kart do opowiadania bajki O POCZUCIU WŁASNEJ WARTOŚCI,
  • Karty są wydrukowane w formacie A4 i pasują do bajkoramki.

Bajkoramka? Jak ona działa?

Zestaw 3. dwie pacynki + bajka + ćwiczenia za 245 złotych zamiast 325!

UWAGA! W związku z ręcznym wykonaniem pacynek, obecnych jest 10 zestawów!

Zestaw o złości i spokoju

 

  • Dwie ręcznie szyte i malowane  pacynki przedstawiające główne postacie bajki o złości: Królową Szarlotkę i Jabłecznika.
  • Karty do opowiadania bajkę o ZŁOŚCI.
  • Kart pracy ze złością w formacie PDF.

Do 04.06.20 zestaw kosztuje 245 zamiast 325 złotych.

Zestaw o wstydzie i poczuciu winy

 

  • Dwie ręcznie szyte i malowane  pacynki przedstawiające główne postacie bajki o wstydzie: zajączka Ludwiczka i łasicę Elwirkę.
  • Karty do opowiadania bajkę o WSTYDZIE.
  • Kart pracy ze wstydem w formacie PDF.

Do 04.06.20 zestaw kosztuje 245 zamiast 325 złotych.

Opinie & recenzje

Ale po co wybierać akurat TE bajki?

… zapewne dzisiaj Twoje dziecko jest małe, ale zanim się obejrzysz stanie się nastolatkiem. A może już nim jest? Szybko minęło, prawda?

Wiem, o czym piszę, bo jestem mamą dwóch córek. Znasz to powiedzenie „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał?” Niestety to prawda. To, co teraz jest naprawdę istotne to przygotowanie Twojego dziecka do budowania relacji z innymi ludźmi. Poza rodziną.

Niestety brak takich umiejętności prowadzi do samotności, bo inni nie czują się bezpiecznie przy osobach, które nie panują nad swoimi emocjami. Są nieprzewidywalni i przez to niepewni.

Nie mogę obiecać, że zapewnię szczęśliwą przyszłości twojemu dziecku. Nikt nie może tego obiecać. To, co jednak leży  w mojej mocy i mocy każdego z nas to zwiększenie szans na zbudowanie sobie wsparcia.

Jak?

Poprzez naukę zawiązywania i utrzymywania autentycznych relacji opartych na wzajemnym szacunku. Dlatego opowiadamy bajki, które ułatwiają dzieciom zrozumienie istoty tych relacji.

Autorka całego zamieszania

Kim jestem, żeby opowiadać TAKIE rzeczy?

Nazywam się Marysia Maruszczyk i opowiadam bajki.

Podczas prowadzenia warsztatów dla pacjentów Centrum leczenia Nerwic dla Młodzieży zrozumiałam, że początek ich choroby ma miejsce dużo wcześniej. Pierwsze hospitalizacje na oddziałach psychiatrycznych doświadczali będąc w V-VI klasie Szkoły Podstawowej. Zatem problem istniał od dawna. Wtedy zrozumiałam, że można było im pomóc, dużo, dużo wcześniej. I od tamtego momentu zaczęłam opowiadać bajki ze zdwojoną siłą, a kieruję je głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Ale kim dokładnie jestem? Absolwentką psychologii, trenerką umiejętności miękkich, specjalizuję się w metodzie dramy stosowanej (ang. applied drama). Ale co ważniejsze, jestem mamą i żoną. Mam szczęście wychowywać dwie córki (ur. 2016 i 2018). Najczęściej zatem jestem królewiczem, tudzież macochą. Czasami syrenką Morświną.

Chciałabym, aby moje dzieci żyły w świecie, który pełen jest akceptacji i szacunku. Wiem, że współnie możemy takie miejsce stworzyć.

Dlatego założyłam Gruntownię i wraz z zespołem prowadzimy program psychoedukacyjny Poruszające Bajki o Emocjach.

 

Liczba dzieci, która usłyszała bajki o emocjach

Liczba godzin opowiedzianych bajek

Bajek psychoedukacyjnych i terapeutycznych

Przedsprzedaż kończy się za:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Niebawem dostępne…

BAJKI O EMOCJACH

Co przekazujemy w naszych bajkach?

Z

Wszyscy odczuwamy emocje

Niestety zbyt często o tym zapominamy. Szczególnie w relacjach z dziećmi. Dobrze zatem posłuchać opowieści, które pokażą, jak emocje wpływają na nasze zachowanie.

Z

Kiedy rozumiemy, co się z nami dzieje, mamy szansę sobie pomóc

Kiedy targają nami silne emocje, niestety niewiele da się zrobić. Trzeba wykonać krok w tył i na spokojnie przeanalizować sytuację. Czemu krzyczymy, płaczemy, chowamy się?

Z

Wiedza to nie wszystko

Dokładnie! Oprócz świadomości, że czujemy dane emocje, warto poszukać sposobów, które sprzyjają porozumieniu.

Z

Niby wszyscy to wiemy, ale...

Jaka jest różnica między szczęściem a dumą? Albo wstydem a poczuciem winy? Przecież to prawie to samo. Prawie robi różnicę, prawda? 

Z

... ale z praktyką bywa różnie.

Wielu naszych rodziców, dziadków, babć, pradziadków i prababć niestety nie potrafiło mówić o emocjach. I wiele z nas nie umie również. Możemy jednak pomóc sobie opowiadając bajki i rozmawiając o nich.

FAQ

Często zadawane pytania

Do jakiego wieku dopasowane są bajki?

Docelowo bajki pisane są do dzieci od 3. do 9. roku życia, ale np. bajka o Lubie, czyli o poczuciu własnej wartości, może być czytana i starszym dzieciom.

Czy bajki zawierają słowa typu "głupi"?

Nie! Sama nie lubię modelowania zachowań, których nie popieram, dlatego w moich opowieściach nie ma żadnego słowa, które jest obraźliwe.

Jak opowiadać bajki?

Karty z jednej strony posiadają ilustrację, z drugiej tekst bajki wraz z propozycjami pytań, które można zadawać dzieciom, aby utrzymać ich uwagę i koncentrację. Wystarczy zatem skierować obrazek w stronę dzieci i… już!

Jak wykorzystać pacynki do nauki emocji i strategii radzenia sobie z uczuciami?

Zachęcam do swobodnej zabawy  z pacynkami. Kiedy poczujemy gotowość, to w zabawie z wykorzystaniem Królowej i Jabłecznika lub Ludwiczka i Elwiry wplećmy sytuacje, kiedy jedno z nich przeżywa złość lub wstyd. Zachęcajmy dzieci do eksplorowania strategii radzenia sobie z emocjami. Nawet jeśli dziecko uderzy pacynkę lub krzyknie, to nie mówimy: „źle to zrobiłeś!”, ale możemy ujawnić uczucia skrzywdzonej postaci: „och… zostałem uderzony… Bardzo mnie to boli.”. Jeśli dziecko nie będzie wiedziało, co zrobić w danej sytuacji, zawsze możemy zasłonić pacynkę i teatralnym szeptem poradzić, co mogłoby zrobić. Dzięki temu możemy pokazać, które strategie sprzyjają radzeniu sobie z emocjami, a które nie.

OK! Przekonałaś mnie. Mówienie o emocjach JEST ważne.

korzystam z okazji i idę wybrać najlepszy zestaw dla mnie!