Bezpłatny zestaw bajkoterapeutyczny
dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi

Naucz dzieci jak radzić sobie z napięciem

i konfliktami, aby w grupie zapanował większy spokój

.

➡ Chcesz, aby dzieci radziły sobie lepiej z napięciem i złością? 

➡ Zależy Ci, aby przestrzegały zasad funkcjonowania i samodzielnie rozwiązywały kłótnie? 

➡ Tak, abyś Ty mogła ułatwić sobie pracę i prowadzić zajęcia bez stresu? 

Jeśli tak, to ten zestaw bajko terapeutyczny jest dla Ciebie! 

 

Stworzyłam go z myślą o rozwoju kompetencji interpersonalnych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Z pomocą opowieści o ślimaku i żółwiu poprowadzisz zajęcia o konflikcie, rozczarowaniu i złości. Przetrenujesz z dziećmi asertywne wyrażanie swojego zdania w duchu Porozumienia Bez Przemocy (NVC). 

W ten sposób wprowadzisz dzieci do świata emocji, przez co zwiększasz szanse, że zostaną one szczęśliwymi dorosłymi. Patrząc przyszłościowo − dołożysz cegiełkę do zbudowania społeczeństwa, w którym po prostu dobrze się żyje, bo ludzie rozumieją swoje emocje i potrafią się ze sobą dogadać.

Co dokładnie zawiera zestaw?

i

Szczegółowy scenariusz na 55 minut zajęć

dzięki któremu upewnisz się, że proponowane ćwiczenia będą ciekawe i angażujące dla Twojej grupy. To sprawi, że zajęcia przebiegną sprawnie i przyjemnie.

i

Bajkę o przyjaźni

którą możesz opowiedzieć dzieciom, aby zwiększyły wzajemną empatię i zrozumienie.

Ćwiczenia pasujące do opowieści

dzięki którym bezpiecznie wprowadzisz dzieci w temat emocji i konfliktu, tak aby lepiej zaczęły sobie radzić w relacjach z rówieśnikami.

l

9 angażujących kart pracy

wydrukuj je i rozdaj dzieciom, aby ułatwić sobie realizację scenariusza i przeprowadzić dodatkowe ciekawe zabawy.

Dodatkowe ćwiczenia i aktywności

 z którymi wartościowo wypełnisz czas w podczas zajęć (jak np. ”zwierzęta w lesie”,  ”łąka i las”). Tak, aby dzieci wyszły do domu z uśmiechami na twarzach.

Grę w emocje

z różnymi wariantami, które powodują, że nauka emocji jest ciekawa, przyjemna, a przy okazji bardzo rozwijająca.

Co Ci to da? Oto 4 korzyści dla Ciebie!

Więcej spokoju w grupie / klasie

po tym jak zwiększysz emocjonalną inteligencję dzieci, ułatwisz im samodzielnie rozwiązywanie konfliktów. To oznacza mniej krzyków.

Satysfakcja

pomagasz dzieciom rozwijać kluczowe kompetencje i tym samym zwiększasz szansę, że wyrosną na szczęśliwych dorosłych.

Oszczędność czasu

dostajesz gotowy materiał na zajęcia, dzięki czemu nie musisz szukać w Internecie przypadkowego pomysłu.

Docenienie Twoich starań

przy odrobinie szczęścia znajdzie się świadomy rodzic, który rozumie, jak ważna jest inteligencja emocjonalna i pochwali Cię za Twoją inicjatywę.

bajki o emocjach GRUNTOWNIA ramka do opowiadania tło

Autorka zestawu

Maria Maruszczyk

Jestem psychologiem, a także trenerką umiejętności miękkich. Jestem również absolwentką Szkoły Dramy Stosowanej oraz rocznego szkolenia z podstaw pomagania w podejściu Gestalt.

Od ponad 10 lat prowadzę warsztaty i treningi dla dzieci, rodziców, a także nauczycieli. W mojej pracy w centrum stoi dziecko i jego umiejętności emocjonalno-społeczne.

Jestem założycielką Gruntowni, twórczynią i wydawczynią materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, psychologów, terapeutów. 

Efektem mojej pracy, całego zespołu Gruntowni oraz Wioletty Szuby jest również program rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Markowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Poruszające Bajki o Emocjach, który realizujemy na terenie Warszawy. Jest on pierwszym w Polsce programem rekomendowanym dla dzieci od 4 roku życia.

Opinie o moich bajkach

Już ponad 7500 pedagogów i psychologów skorzystało z zestawów bajkotrapeutycznych, które tworzę. Oto niektóre opinie o moich materiałach dydaktycznych.

Świetne ćwiczenie, konkretna i przydatna wiedza. Całość poukładana logicznie i z sensem. Aż chce się wykorzystać od razu w swojej pracy 🙂

Wychowawczyni

Bajka jest FANTASTYCZNA! Dziękuję!.”

Zoja

nauczycielka w Leśnym Przedszkolu

“Przesłanie — proste, łatwo wytłumaczone, na konkretnych przykładach. Sama długość bajki tez ok, bo niektórym maluchom ciężko usiedzieć w miejscu. Generalnie super robota!

Pedagog

“Właśnie skończyłam lekturę bajki. Wzruszyłam się. Bardzo mi się podoba ta opowieść. (…). Po raz kolejny przekonuję się, jak już nazwanie emocji oraz empatyczne podejście (bez zaprzeczania, pouczania itp.) uwalnia ich degradującą nas moc.

Bardzo dziękuję.”
Iwona

Najlepsze w materiałach jest to, że są do wykorzystania od zaraz. Poza tym opowieści są naprawdę ciekawe. Wciągają od pierwszych słów.

Nauczycielka wychowania przedszkolnego

Oczaruj dzieci bajkoterapią
Nie czekaj dłużej

.