Dzięki dofinansowaniu otrzymujesz bezpłatny e-book!

.

Jak wygląda e-book?

W przedszkolu Twojego dziecka prowadzimy Poruszające Bajki o Emocjach!

Jest to pierwszy w Polsce program rekomendowany dla dzieci od 4 roku życia.

Co dokładnie robimy w programie?

Opowiadamy bajki. Ale nie są to takie historie, które dzieci tylko słuchają. Nie są to też takie opowieści jak w teatrze, które mu odgrywamy, a widzowie oglądają. To takie bajki, w których dzieci stają się bohaterami i bohaterkami naszych opowieści.

Warsztaty dla dzieci są bezpłatne, ponieważ odbywają się w ramach projektu „Bajki o Emocjach w Śródmieściu”. Jest on sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Śródmieście, a realizowany przez Stowarzyszenie MAKAO oraz Gruntownię, która jest partnerem działań.

Z czego składa się program Poruszające Bajki o Emocjach?

10 warsztatów dla przedszkolaków

Dzieci uwielbiają bajki, opowieści, dlatego też podczas naszych warsztatów wcielają się w role i szukają rozwiązań na pytania: po co są emocje? Jak poradzić sobie ze złością, zazdrością, wstydem? Kiedy czujemy dumę? Jak pomóc osobie, która doświadcza smutku? Co nas uszczęśliwia? Dzięki warsztatom dzieci skutecznie uczą się regulacji emocji. Poprzez to mają lepsze szanse na poradzeniu sobie w różnych trudnych sytuacjach w przyszłości.

E-book dla rodziców

Czyli 70 stron, które przeprowadzą Cię przez różne wyzwania rodzicielskie. Znajdziesz w nim opisy naszych zajęć, które prowadzimy dla dzieci, propozycje pytań, które możesz skierować po warsztatach, aby dowiedzieć się, czego dziecko nauczyło się podczas zajęć. Znajdziesz tam opowieści na zrelaksowanie Twojego dziecka, jak również pytania skierowane do Ciebie, aby przyjrzeć się swoim przekonaniom i znaleźć swoją ścieżkę rodzicielską.

Materiały dydaktyczne dla nauczycieli

Zabezpieczamy wychowawców na przyszłość. W materiałach dla siebie przeznaczonych znajdą propozycje omówień warsztatów, ale również ćwiczenia do poprowadzenia z dziećmi, aby wzmocnić ich relacje.

Jakie są tematy naszych warsztatów?

Kto prowadzi warsztaty dla dzieci?

Maria Maruszczyk

Maria Maruszczyk

psycholożka, trenerka, właścicielka Gruntowni m.maruszczyk@gruntownia.pl

psycholożka, trenerka, absolwentka SWPS, Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego INTRA, Szkoły Dramy Stosowanej, Kursu Interpersonalnego i Podstaw Pomagania Gestalt. Właścicielka Gruntowni.

Karolina Jóźwik

Karolina Jóźwik

psycholożka, trenerka

absolwentka UKSW. Trenerka umiejętności miękkich. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w warszawskich NGO.

Aleksandra Stolarska

Aleksandra Stolarska

psycholożka, trenerka

psycholożka, trenerka, absolwentka UKSW. Doświadczenie zdobywała pracując w organizacjach NGO. Prowadziła warsztaty o tematyce motywacji, mnemotechnik, komunikacji, blended learning, grywalizacji, twórczości, przedsiębiorczości.

Anna Mikucka

Anna Mikucka

psycholożka, trenerka

absolwentka SWPS. Trenerka umiejętności miękkich po szkoleniu w ośrodku INTRA. członkini zarządu Stowarzyszenia Strefa Wzrostu. 

Katarzyna Leoniewska

Katarzyna Leoniewska

psycholożka, trenerka

psycholożka, trenerka, absolwentka UW, rocznego studium z zakresu terapii uzależnień oraz Szkoły Treningu Psychologicznego INTRA. Koordynatorka i realizatorka projektu Stowarzyszenia STOP-KLATKA “Z książką w walizce”.

Jakie są najważniejsze korzyści płynące z udziału dziecka w programie?

Bezpieczne dzieci

Regulowanie emocji to jedna z najważniejszych umiejętności, jakich dzieci uczą się w przedszkolu. Dzięki niej łatwiej im odnaleźć się w grupie rówieśników, znaleźć przyjaciół, a na dalszych etapach edukacji postawić granice, w sytuacji naruszenia ich przez innych. Same przydatne umiejętności, prawda?

Świadomy nauczyciel

Wychowawca będzie wiedział, jaki potencjał drzemie w grupie, zostanie także wyposażony w narzędzia i metody, które wspierają proces grupowy.

Skuteczni rodzice

Dzięki e-bookowi „Jak mądrze wspierać emocje dziecka?” będziesz wiedzieć, jak wzmacniać w swoim dziecku poczucie sprawczości i samodzielności.

Dowiedz się więcej o programie, warsztatach, ale też o tym, jak wspierać swoje dziecko! Pobierz e-booka!

.