Idą Święta Bożego Narodzenia a Ty wciąż zastanawiasz się, jaki prezent sprawić swojemu dziecku?

Zależy Ci na tym, by Twoje dziecko dostało kreatywny, niebanalny prezent?
Ma już dużo zabawek więc tym razem chcesz by było to coś praktycznego i kreatywnego?
Coś mądrego i przyszłościowego?

Świetnie!

Przedstawiam Ci dwujęzyczny komiks do nauki angielskiego:

’FANSTASTIC FREDDY&THE STOLEN POLLEN’/
FANTASTYCZNY FREDDY I SKRADZIONY PYŁEK’

To wciągająca historia sympatycznego ślimaka Freddy’ego, który zmienia się w superbohatera – fantastycznego Freddyego i wyrusza na poszukiwanie zaginionego pyłku z kwiatów. Forma komiksu nadaje książce dynamiki i sprawia, że czyta się ją łatwo a teksty są proste i praktyczne (i można je czytać wspólnie, wczuwając się w role bohaterów). Dodatkowo szybko sprawdzisz poprawną wymowę dzięki kodom QR, które odeślą Cię do nagrania audio.  Możecie też powtarzać za lektorami lub po prostu słuchać tej historii gdziekolwiek jesteście. Na każdej stronie książki znajdziecie też specjalne zadania, które pomogą Wam przećwiczyć słowa i zwroty w formie prostych zabaw oraz wprowadzić je w codzienność. Dostaniecie też prezent! Kreatywny Mix Zadań do wykonania!

Brzmi dobrze?

Ale to jeszcze nie najlepsza wiadomość!
Najlepsza wiadomość jest taka, że mam 20 książek do wydania przed 6 grudnia w fantastycznej, mikołajkowej cenie!!!! Wraz z książką otrzymujesz też gwarancję, że przesyłka trafi do Twojego dziecka przed Mikołajem!

Jeśli jeszcze nie jesteś pewien, opowiem Ci więcej o tej książce.

Wiem, że bardzo zależy Ci na Twoich dzieciach. Na ich przyszłości. Gdyby tak nie było, to nie interesowałbyś się tym, co zrobić by poznały język angielski, nie wysyłał na kursy językowe.

Ale czy wiesz, że nie potrzeba drogich zajęć (które często odbywają się tylko raz czy dwa razy w tygodniu) żeby Twoje dziecko zaczęło mówić po angielsku?

Wystarczy, że to TY będziesz do niego mówił w tym języku. Po trochu. Codziennie. Bez spiny. Bo przecież to WŁAŚNIE TY możesz być super nauczycielem języka angielskiego dla Twojego dziecka!

A książka 'Fantastic Freddy&the stolen pollen/Fantastyczny Freddy i skradziony pyłek’ ci w tym pomoże!

 

Autorka całego zamieszania

Kim jestem, żeby Ci ją proponować?

Nazywam się Magdalena Grabowska i jestem autorką książki 'Fantastic Freddy&the stolen pollen/ Fantastyczny Freddy i skradziony pyłek.’

Jestem też nauczycielką języka angielskiego (ukończyłam Uniwersytet Śląski) oraz lektorem pracującym z dziećmi metodami Mała Lingua oraz Teddy Eddy. Pracuję z młodzieżą oraz z dziećmi w grupach wiekowych 4-6.  

Jestem też mamą, która stara się kreatywnie wychować syna i córkę (ur. 2013 i 2016) oraz wprowadzić ich w fascynujący świat języków. Uczymy się razem angielskiego oraz hiszpańskiego poprzez wspólne czytanie książek metodą RARA (i nie tylko) a także codzienne używanie tych języków. Na ile to możliwe, staram się mówić do dzieci codziennie (raz więcej raz mniej) po angielsku i hiszpańsku i wiem, jak trudno jest zacząć. Dlatego zaczęliśmy od książek.

Muszę przyznać, że uwielbiam książki dla dzieci (nie ważne czy po polsku czy po angielsku) i mamy ich na prawdę sporo. Odnoszę jednak takie wrażenie, że część książek anglojęzycznych jest trudna dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z językiem dlatego, że są tworzone w pierwszej kolejności dla dzieci anglojęzycznych, a nie dzieci polskich uczących się angielskiego jako drugiego języka. To dlatego tekstu jest tam więcej względem ilustracji przez co czasem bywa on bardziej skomplikowany w odbiorze. Kiedy jednak wybierałam takie pozycje, w których tekstu jest niej okazywały się być zbyt 'dziecięce’ (jeśli wiecie o co mi chodzi).

Dlatego też postanowiłam stworzyć własną książkę do nauki angielskiego – dedykowaną dla polskich dzieci zaczynających swoją przygodę z językiem angielskim. Chciałam, żeby książka była prosta, zawierała praktyczne zwroty i dialogi, miała dostęp do nagrania audio (by każdy rodzic mógł sprawdzić wymowę wszystkich słów i zwrotów) oraz żeby można ją było aktywnie czytać i mieć z nią sporo zabawy – bo nauka przez zabawę jest najskuteczniejsza.

I tak się stało! Książka 'Fantastic Freddy&the stolen pollen/ Fantastyczny Freddy i skradziony pyłek’ to dwujęzyczny, prosty i praktyczny komiks, który zawiera też nagrania audio (w formie kodów QR), oraz specjalne zadania, które spodobają się młodszym i starszym czytelnikom. Te zadania pomogą wykorzystać język angielski w codziennych sytuacjach – na spacerze czy podczas posiłku, a tym samym zachęcą do coraz częstszego mówienia po angielsku do dzieci i z dziećmi.

W trakcie prac nad książką konsultowałam się z wieloma mamami, blogerkami oraz nauczycielkami, które kreatywnie angażują się w wychowanie swoich dzieci wielojęzycznie. 

 

Zobacz zatem, co znane blogerki piszą o książce 'Fantastic Freddy&the stolen pollen/Fantastyczny Freddy i skradziony pyłek’:

Zaskakująca historia, wesołe ilutracje oraz różnorodne słownictwo i zwroty. To tylko początek zalek tej książki. Znajdziemy tu praktyczne wskazówki jak czytać dzieciom, by je angażować, zadania, sposoby na utrwalanie słownictwa, a także propozycje zabaw. 
Czego chcieć więcej?

Paulina Tarachowicz - mama, pedagog, nauczyciel. Autorka BILIKID, najpoularniejszego polskiego bloga doradzającego rodzicom, opiekunom, wychowawcom i nauczycielom jak wspierać dziecko w nauce języka obcego w domu.

Na rynku brakowało książki wspierającej rodziców w aktywnym czytaniu dzieciom po angielsku, niezależnie od własnego poziomu językowego. Nareszcie każda mama i każdy tata mogą czytać dzieciom w języku obcym!

Monika Dawidowicz - lektorka języka angielskiego, autorka ELOPOMELO - bloga o dwujęzyczności i wszechstronnym rozwoju dziecka.

Być może zastanawiasz się, czy książka do nauki angielskiego, którą stworzyłam na podstawie swoich przemyśleń i doświadczenia, może Ci pomóc.

Czy realnie pomoże Ci czytać z Twoim dzieckiem pewniej?

Czy pomoże Ci zacząć przygodę z angielskim na co dzień?

Mam nadzieję, że tak własnie się stanie ponieważ masz w ręku narzędzie, które pomoże Ci rozpocząć przygodę z językiem angielskim w Twoim domu. 

Pozwól, że przypomnę Ci, co dokładnie znajdziesz w książce:

v

Wciągającą komiksową historię

czyli taką, który łatwo się czyta i odgrywa. Poznacie Fantastycznego Freddy’ego i dowiecie się co stało się z pyłkiem kwiatowym. Dzięki formule komiksu Twoje dziecko pozna wiele praktycznych i codziennych zwrotów po angielsku.

z

Kody QR z nagraniem audio

Dzięki nim upewnisz się, że Twoja wymowa jest poprawna zanim przeczytasz książkę z Twoim dzieckiem. To też świetne ćwiczenie wymowy dla Twojego dziecka! Możecie puszczać nagranie szybko i łatwo gdziekolwiek jesteście!

Instrukcję jak czytać aktywnie metodą RARA

a dokładniej video-instrukcję jak czytać i uczyć się w ruchu czyli dla lepszego zapamiętania słów i zwrotów oraz dobrej zabawy.

d

Specjalne zadania do wykonania

Takie, które pomogą przećwiczyć słowa i zwroty w formie krótkich zabaw ruchowo-językowych. Pomogą stać się nauczycielem i moderatorem i zacząć mówić do dzieci i z dziećmi po angielsku na co dzień!

Zadania dodatkowe

czyli te na końcu książki. Dzięki nim nie odłożycie książki na półkę zbyt szybko. Sprawdzą czy pamiętacie bohaterów książki  i przetestują Waszą spostrzegawczość.

Prezent - kreatywny mix zadań

Mix 15 kart do wydruku z dodatkowymi ćwiczeniami dla dzieci, by nauka angielskiego miała wzmożony efekt. Dzieci mogą uzupełniać zadania w domu lub na zajęciach a dorośli pozwolić sobie na chwilę dla siebie!

Co znajdziesz w książce?

Fantastic Freddy – prezentuje Monika z Elopomelo.

Czyli dla kogo jest ta książka?

Dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych – żeby mogły czytać aktywnie i z ciekawością książkę po angielsku (nawet samodzielnie/lub z lektorem) śledząc przygody Fantastycznego Freddy’ego.

Dla rodziców – by mogli aktywnie włączyć się w naukę języka angielskiego swoich dzieci oraz spróbować wykorzystać język na co dzień. 

Dla nauczycieli – by mogli wykorzystać książkę lub jej elementy na zajęciach językowych do nauki słówek lub aktywnego czytania na zajęciach.

 

Jak wygląda kreatywny mix zadań?

Wszystkie karty są w formacie A4, w wersji PDF, więc drukujesz tyle ile potrzebujesz i kiedy potrzebujesz.

 

Znajdziesz w nich:

  • proste zadania i kolorowanki (według wskazówek po angielsku lub kreatywności), bo dzieci je uwielbiają,
  • zadania na kreatywność, żeby trenować motorykę małą i wyobraźnię,
  • krótkie zadania przypominające zwroty z książki po angielsku.

I co myślisz o tej wartościowej książce?

Łap 1 z 20 książek w mikołajkowej cenie – 29 zł (zamiast 45zł)
a książka dotrze do Ciebie przed 6 grudnia!!!