gruntownia. bajki o emocjach. bajkoterapia

.

Wartościowe bajki dla dzieci

Od tysięcy lat opowieści pomagają ludziom w nadaniu sensu swojemu życiu. Skorzystajmy zatem z ich mocy.

Zapraszam Was do wspólnej przygody. Posłuchajcie bajki, która wzmacnia dzieci i dorosłych. Daje nadzieję.  Pobierz bajkę, która dodaje otuchy zupełnie BEZPŁATNIE i poczuj moc słów.

Bajka jest FANTASTYCZNA! Dziękuję!

Zoja

Dzień dobry
Pani Marysiu z Gruntowni,
właśnie skończyłam lekturę bajki. Wzruszyłam się. Bardzo mi się podoba ta opowieść. Pokazuje dynamikę rozwoju emocji w czasie przymusowego oddzielenia od przyjaciół. Po raz kolejny przekonuję się, jak już nazwanie emocji oraz empatyczne podejście (bez zaprzeczania, pouczania itp.) uwalnia ich degradującą nas moc.
Bardzo dziękuję.
Cieszę się, że można udostępniać innym tę bajkę 
Iwona

Bajka jest piękna! Moja pięcioletnia córcia wzruszyła się jak jej czytałam.

Urszula

Fragment bajki

W czasie, kiedy Zgrywisia i jej przyjaciele bawili się w swoją ulubioną zabawę, daleko, daleko, na pewnym targowisku działy się dziwne rzeczy. Na straganach nie wystawiono warzyw, ani owoców, ale potężne zaklęcia. Był to bowiem targ czarodziejów i czarodziejek. Niestety wielu z nich, tak bardzo pragnęło pieniędzy, że swoje czary czynili na zwierzętach. Tak pozyskane formuły miały największą moc. Nie przewidzieli jednak, że bliskość fiolek z zaklęciami spowoduje powstanie niebezpiecznej mieszanki wybuchowej. Niczego nieświadomi, targowali się, rozmawiali, wymieniali nowinki z zakresu praktyki magicznej. W pewnym momencie doszło do niewidzialnego dla nich wybuchu. I w ten sposób powstało Niebezpieczne Zaklęcie. Mogło ono zmienić człowieka w zwierzę.
Początkowo nikt się nie zorientował, bo Zaklęcie było małe….

Kim jesteśmy?

Opowiadamy bajki od …. dawna.

Nazywam się Marysia Maruszczyk i jestem absolwentką psychologii, bajkoterapeutką, trenerką umiejętności miękkich, a prywatnie żoną i mamą dwóch córek. Założyłam Gruntownię z myślą o dzieciach i ich przyszłości. Marzy mi się świat, w którym można swobodnie mówić o swoich potrzebach, emocjach.  I dzięki temu budować satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi. Nie pracuję jednak sama. Gruntownię tworzą cudowne kobiety, matki, dziewczyny z wielkim sercem i misją.  

Opowiadaj i czytaj tylko wartościowe bajki

na pozostałe szkoda czasu 🙂