Zalewają nas emocje. Trudne emocje.

Zapraszam zatem na cykl bezpłatnych szkoleń o złości rodzica, dziecka, o poczuciu winy, stawianiu granic i poczuciu własnej wartości 🙂

Brzmi dobrze?

Jeśli wiesz, że Ci się przydadzą, to leć się zapisać, ale być może wahasz się, po co Ci takie szkolenia 🙂 W takim układzie chcę Ci coś powiedzieć

Wiem, że bardzo zależy Ci na dzieciach. Na ich przyszłości. Gdyby tak nie było, to nie zawędrowałabyś na moją stronę. Samo to wskazuje, jak bardzo jesteś odważna, bo szukanie nowych dróg wymaga jej całkiem sporo.

Możesz przecież ten czas poświecić na 1000 innych spraw, a jednak!

Zatem wiedz, że organizuję cykl SZKOLEŃ nie webinarów, gdzie znajduje gadającą (czasami bardzo mądra) głowa. 😛

Chcę inaczej. Zatem zapraszam Cię do spotkania i aktywnego udziału, wykonywania ćwiczeń, bo tylko w działaniu mamy szansę, na zmianę naszych nawyków, które nam szkodzą.

.
bajki o emocjach GRUNTOWNIA ramka do opowiadania tło

Kolejne terminy i tematy szkoleń w listopadzie

Złość dorosłego, złość rodzica

13.11

 

Na szkoleniu poruszymy kwestię złości dorosłego, trochę o zasobach i legendarnym już budowaniu wioski, szczególnie w naszych obecnych czasach. Wszystko po to, abyś sama nie rzucała nóg pod swoje nogi, bo niestety nasze braki w umiejętnościach emocjonalnych odnijają nam się czkawką, a dzieci tylko siedzą, patrzą i powtarzają.

Złość dziecka - jak mu pomóc?

19.11

 

Na szkoleniu przyjrzymy się dziecięcej złości. Jak sobie z nią radzić, jak szukać odpowiedzi na pytanie: „dlaczego Ty mi to robisz” :), a także o szukaniu głębiej, w trudne zachowania dziecka – jak je rozumieć i jak z nimi dalej działać.

Będziemy szukać sposób na pielęgnowanie bezpiecznego stylu przywiązania, który jest najlepszą gwarancją na bezpieczeństwo dziecka.

x

Wstyd i lęk

24.11

 

Lęk to niezmiernie silne uczucie, które kieruje naszym zachowaniem. Podobnie wstyd, choć tak trudno o nich obu mówić, ale kryjąc głowę w piasek, niestety nie sprawimy, że przestanie wiać.

Dlatego trzeba zakasać rękawy i trochę bardziej zrozumieć siebie i dziecko patrząc na te dwie emocje.

w

Asertywność i stawianie granic

30.11

 

Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić. I niestety przy stawianiu granic bardzo często tak jest!

Dlatego też podczas tego szkolenia przyjrzymy się naszym granicom, usztywnieniom, problemom z mówieniem NIE i z mówieniem TAK.

Pochylimy się też nad karami i nagrodami.

Poczucie własnej wartości

08.12

 

Poczucie własnej wartości jest jak trzon, ale czym właściwie różni się od samooceny, dobrostanu psychicznego, ale najważniejsze pytanie to: jak zadbać o poczucie własnej wartości swoje (rodzica) i dziecka. Bo wiadomo, że jesteśmy jak naczynia połączone, a z pustego to wiadomo, że nikt nie naleje.

Czym będziemy zajowali się 13.11?

Będzie o:
  • złości – po co , na co, skąd się bierze,
  • o tym, co realnie robimy, kiedy się wściekamy,
  • jak zmienić swoja nawyki wyrażania złości,
  • o innych emocjach, które napędzają złość.
A wszystko to będzie AKTYWNE, dlatego też nie robię tego na grupach na facebooku dla Nauczycieli, czy dla Rodziców, bo chcę, abyś wyszła po szkoleniu z pełną głową, z doświadczeniem, które pomoże Ci, choć odrobinę zmienić Twoje życie.

 Chcę, aby to było też Twoje doświadczenie. Pewności w działaniu. Żebyś kolejny dzień zaczęła z większym spokojem, abyś pokazywała swoim dzieciom, jak radzić sobie z silnymi uczuciami. Bo umiejętność mówienia o emocjach, jest bazą do budowania relacji z innymi, prawda?

 

 

Naturalne dla dzieci jest to, że wiążą się z Tobą. Chcę, abyś wiedziała, jak zaopiekować ich złość.

Autorka całego zamieszania

Kim jestem, żeby opowiadać TAKIE rzeczy?

Nazywam się Marysia Maruszczyk i opowiadam bajki.

Jestem absolwentką psychologii, trenerką umiejętności miękkich, specjalizuję się w metodzie dramy stosowanej (ang. applied drama). Wykorzystuje ona mechanizm naturalnej umiejętności każdego człowieka do wchodzenia w rolę i szukania konstruktywnych sposobów radzenia sobie z problemami. Ukończyłam I Stopień Szkoły Dramy Stosowanej, a także roczny kurs Teatru Forum i innych, rozlicznych szkoleń, z których jedno z nich trwało 7 dni i odbywało się w Wielkiej Brytanii.

Przeszłam roczny kurs podstaw pomagania Gestalt, który niezwykle rozwinął mnie, jako człowieka. Ale co ważniejsze, jestem mamą i żoną. Mam szczęście wychowywać dwie córki (ur. 2016 i 2018).

Chciałabym, aby moje dzieci żyły w świecie, który pełen jest akceptacji i szacunku. Wiem, że wspólnie możemy takie miejsce stworzyć.

Dlatego założyłam Gruntownię i wraz z zespołem prowadzimy program psychoedukacyjny Poruszające Bajki o Emocjach dla dzieci przedszkolnym i wczesnoszkolnym,  w którym wzięło udział ponad 4400 dzieci oraz ponad 405 dorosłych. Ale te liczby ciągle rosną. Bo ciągle mamy nowe grupy.

 

Przeczytaj też, co sądzą uczestnicy moich szkoleń on-line

Niech inni żałują, że ich tu nie ma

Paweł, tata przedszkolaka

NAJBARDZIEJ PODOBAŁ MI SIĘ SPOSÓB PROWADZENIA WEBINARIU BYŁA TEORIA PRZEPLATANA ĆWICZENIAMI
Wychowawczyni przedszkola

Podczas szkolenia nic mi nie zabrakło

Wychowawczyni z przedszkola

Szkolenie rozpoczyna się 13.11 o 20:00, czyli za:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Być może zastanawiasz się, czy szkolenie, może Ci jakkolwiek pomóc.

Czy realnie zmniejszą trudności w radzeniu sobie ze swoją złością i złością Twoich dzieci?

Cóż… Może Ci się to nie spodobać, ale powiem, że zależy to głównie od Ciebie.

Bo przeczytaniu tego wszystkiego, wiedz, że ani moje, ani Twoje życie, a tym bardziej dzieci, z którymi pracujesz, nie zmieni się. Bez tego wszystkiego będziesz i tak dobrym rodzicem.

Wiedz jednak, że naturalne jest to, że dzieci uczą się życia z innymi, poprzez dotykanie ich granic, czyli nie wiedzą, że robią coś trudnego, jeśli nie przekroczą granicy drugiego człowieka.

 

Zatem bycie z dziećmi zawsze będzie obfitowało w różnego rodzaju konflikty, utarczki, kłótnie.

 

Ale wybór należy tylko do Ciebie!

wartościowe bajki dla dzieci maria maruszczyk
.